ساماندهی ۵۷ زن معتاد متجاهر در مراکز بهزیستی

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور از دستگیری ۷۲ نفر و انتقال ۵۷ زن معتاد متجاهر به مراکز درمان اعتیاد خبر داد.

فرید براتی سده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از هفته گذشته مرحله اول طرح جمع آوری زنان معتاد متجاهر از سوی پلیس تا به امروز انجام شده است، افزود: همزمان با اجرای این طرح تاکنون ٧٢ نفر دستگیر و معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه از بین این تعداد ٩ نفر تست اعتیاد مثبت نداشته و مصرف کننده نبودند، اظهار کرد: قاعدتا این افراد رها شدند. همچنین تعدادی هم شرایط نگهداری در مراکز درمان اعتیاد برای معتادان متجاهر را نداشتند به این ترتیب ۵٧ نفر از این تعداد به مرکز معرفی شدند.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: از این تعداد تا به الان تست کرونا انجام  نشده است، اما همکاران ما گزارش داده‌اند که دو نفر از این افراد بعد از تحویل علائم کرونا داشتند که آنها را به درمانی معرفی کردیم. 

براتی سده ادامه داد: با این حال هنوز باقی ۵۵ نفر نیز تست کرونا نداده‌اند چرا که قرار بود همکاران دانشگاه علوم پزشکی برای تست این افراد از چهارشنبه گذشته مراجعه کنند اما تا دیروز این کار هنوز انجام نشده بود.

کد خبر 19105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =