طرح پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا در افراد بی خانمان آغاز شد

معاون توسعه امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خوزستان از آغاز طرح پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا در افراد بی خانمان و کارتن خواب مصرف کننده مواد ، همزمان با سراسر کشور از 25 اسفندماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان علی حسن زاده در بازدیدی که از مراکز کاهش آسیب تحت نظارت اداره کل بهزیستی داشت عنوان کرد: به منظور بررسی عملکر مراکز کاهش آسیب معتادان در پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا در افراد بی خانمان و کارتن خواب مصرف کننده مواد، از  مراکز کاهش آسیب معتادان ( مراکز گذری، سرپناه شبانه، ایستگاه کاهش آسیب سیار (کانکس)، مبایل سنتر (مبایل ون)، تیم های سیار) بازدید به عمل آمد.

وی افزود: علاوه بر 5 مرکز گذری DIC، 4 مرکز شلتر و 5 تیم سیار وابسته به مراکز گذری و 2 تیم سیار مستقل و یک موبایل ون و یک ایستگاه کاهش آسیب سیار( کانکس)که در حال خدمت رسانی به جامعه هدف طرح در شهرستان های اهواز، مسجدسلیمان، اندیمشک و آبادان هستند، 2 کانکس دیگر و 1 موبایل ون تحت پروژه صندوق جهانی ایدز در شهرستان های اهواز و اندیمشک با هدف افزایش خدمت رسانی به زودی آغاز به کار خواهند کرد.

حسن زاده  ادامه داد: کلیه مراکز گذری، موبایل ون ها و تیم های سیار ضمن ارائه خدمات همیشگی به معتادان کارتن خواب، غربالگری کرونا را نیز انجام داده و در صورت مشکوک بودن افراد آنها را به مراکز بهداشتی راهنمایی، ارجاع و بعضا همراهی می کنند.

معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان خوزستان همچنین بیان کرد: علاوه بر خدمات کاهش آسیب به افراد بی خانمان، اقلام بهداشتی شامل ماسک، دستکش و وسایل شوینده در اختیار شان قرار می گیرد و آموزش های مرتبط با پیشگیری از کرونا طبق پروتکل های ابلاغی به آنها ارائه می شود.

وی در پایان گفت: در حال حاضر مراکز گذری در 70 پاتوق شناسایی شده در حال ارائه خدمت هستند.

کد خبر 15008

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

خدمات بهزیستی