بخشنامه نحوه محاسبه شهریه مهدهای کودک در ایام تعطیل ابلاغ شد

زنجان | مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : با شیوع ویروس کووید 19 در سطح کشور و با توجه به مشـکلات اقتصادی ایجاد شده برای مهدهای کودک در اثر تعطیلی‌، خانواده ها و صاحبان امتیاز مهـدهای کودک ضـمن رعایت اصل انصاف و پشتیبانی ازیکدیگر در این شرایط حساس و بحرانی به وجود آمـده همکاری و همیاری لازم را داشته باشند .


به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی افزود : باتوجه به تعطیلی مهدهای کودک استان بر اثر شیوع ویروس کرونا و بیکار شدن بیش از 500 نفر از بانوان شاغل در مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی که به عنوان موسس ، مسئول فنی ، مربی و یا کمک مربی اشتغال داشتند و عمدتا از گروه زنان سرپرست خانوارهستندو همچنین استیجاری بودن قریب به 90 درصد محل های مهد کودک و پرداخت دستمزد پرسنل شاغل در مهد کودک ها به همراه عیدی و پاداش پایان سال دچار ضرر و زیان بسیار گردیده اند ، رعایت اصل انصاف و پشتیبانی ازیکدیگر در این شرایط حساس و بحرانی به وجود آمـده ضروری به نظر می رسد .
وی در ادامه به سه بند در بخشنامه ارسالی از بهزیستی کشور و ابلاغ آن به تمامی مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی اشاره کرد و افزود : بـا توجه به ادامه دار شـدن تعطیلی مهـدهای کودک از سوی دولت(تعطیلی بیش از یـک مـاه)، هریـک از طرفین قرارداد (مهدکودک و اولیا) می‌توانند بر اساس  ماده ۹ قرارداد(حوادث غیرمترقبه) نسبت به پایان قرارداد اقدام کنند.
محمدی عنوان کرد : در این بخشنامه با توجه به شرایط ایجاد شده تاکید شده که خانواده‌ها می بایست تصمیم خود را به صورت مکتوب به مدیریت مهدکودک اعلام کنند؛ همچنین ملزم به پرداخت شهریه مهدکودک در ماه‌های قبلی هستند.
وی اضافه کرد : بر اساس این بخشنامه اگر در اسـتانی در روزی از ماه اسفند بر اساس اعلام قانونی، مهدهای کودک باز بوده و ارائه خدمت کرده باشند، براساس همین بند دریافت شـهریه اسـفند ماه بلامانع است. (تبصره۱ ماده قرارداد تصـریح شده است که هزینه اسـتفاده از خـدمات به صورت کمتر از یـک ماه معادل یک ماه حساب می‌شود) بـدیهی است دریافت این شـهریه شامل خـدمات مازاد شامل ساعات اضافه خدمت، صبحانه، میان وعده، ناهارو همچنین فوق برنامه نیست.
این مقام مسئول همچنین در خصوص شهریه فروردین‌ماه مهدهای کودک نیز گفت: خانواده‌ها برای پرداخت شهریه فروردین ماه بهتر است بعد از کاهش یا عدم‌ وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلات آن اقدام کنند تا دچار ضرر و مشکل نشوند .
وی یادآور شد : مطابق بند۲ ماده۸ قرارداد موارد فسـخ قرارداد و خاتمه دادن به آن ، والـدین می‌توانند با توجه به شـرایط پیش آمده نسبت به فسخ قرارداد برای ماه‌های آتی اقدام کنند .
 

کد خبر 14773

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

دسترسی سریع به سامانه ها