پروژه های بهزیستی استان یزد

همزمان با سی و نهمین سال تشکیل بهزیستی در کشور، 22پروژه بهزیستی استان یزد افتتاح می شود.

رئیس روابط عمومی بهزیستی استان یزد با اعلام این خبر گفت: امسال گرامیداشت هفته بهزیستی از 22 لغایت 28 تیرماه با شعار« به زیستن در گام دوم؛ شفافیت، توانمندسازی، ارتقاء سلامت اجتماعی» در نظر گرفته شده است.
زهرا شاه شوازی افزود: در همین راستا بهزیستی استان یزد 92 برنامه اجتماعی، فرهنگی، ورزشی در قالب افتتاح مراکز تحت نظارت، برگزاری نشستهای آموزشی در سراسر استان در نظر گرفته است.
وی در خصوص پروژه های افتتاحی بهزیستی در این هفته گفت: 8 پروژه در حوزه اجتماعی شامل: مرکز اورژانس اجتماعی اشکذر، مرکز شبه خانواده پسران یزد، مراکز رفاه خانواده و کودک و کارگاه کاربافی گروه همیار زنان سرپرست خانوار طی این هفته افتتاح می شود.
دبیر ستاد گرامیداشت هفته بهزیستی با اشاره به افتتاح نخستین مرکز اتیسم در میبد گفت: در حوزه توانبخشی نیز  مرکز روزانه آموزشی، توانبخشی بیماران روانی مزمن  افتتاح و کلنگ زمین ساختمان انجمن معلولین اردکان به زمین زده می شود.
 وی از افتتاح 5 مرکز مشاوره و امور روانشناختی در این هفته خبر داد و گفت: این مراکز در راستای ارائه خدمات روانشناختی به فرد، خانواده و جامعه در شهرستانهای مهریز، میبد و یزد افتتاح می شود.
شاه شوازی افزود: در حوزه مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی نیز 4موسسه تحت نظارت بهزیستی شامل:  موسسه خیریه علی اصغر(ع)، کارگاه اشتغال مددجویی، موسسه خیریه طلوع مهربانی، کارگاه قالی بافی جامعه معلولین بافق به بهره برداری می رسد.
گفتنی است؛ برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کارکنان، افتتاحیه طرح مشارکت دانش آموزی در خاتم، اختتامیه طرح آگاه سازی دانش آموزان و غربالگری ژنتیک دانش آموزان، اختتامیه جشنواره قران و عترت بهزیستی، از دیگر برنامه های بهزیستی به مناسبت گرامیداشت این هفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.