میزخدمت بهزیستی در مصلی نماز جمعه قزوین دایر شد

میز خدمت بهزیستی در راستای تکریم ارباب رجوع و دسترسی آسانتر مردم به مسوولان در حاشیه آیین عبادی سیاسی نماز جمعه قزوین برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین بیشترین مراجعات به خاطر هزینه‌های معیشت و درمان، اشتغال، مسکن و تشکیل پرونده در رابطه با امور بهزیستی بود که توسط کارشناسان این اداره کل راهنمایی‌های لازم انجام شد.
مدیرکل بهزیستی قزوین در حاشیه این برنامه گفت: پاسخگویی به مطالبات افراد کم توان و تلاش برای توانمند ساختن آنها از نعمت‌های بزرگ الهی است که باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.
علیرضا وارثی افزود: امروز بهزیستی نه تنها به معلولان و افراد کم توان خدمت ارائه می‌کند، بلکه با بررسی‌های دقیق و کارشناسی در خط مقدم کاهش آسیب‌های اجتماعی قرار دارد.
وی با اشاره به ارایه بیش از ۵۰ نوع خدمات به مددجویان افزود: هدف از استقرار میز خدمت ارتباط مستقیم با مردم، دسترسی بی واسطه مردم به مدیران بدون دریافت وقت قبلی و  تکریم نماز گزاران و مراجعان است.

وارثی ادامه داد: هم اکنون  ۲۴ هزار و ۷۰۰ مددجو با جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان قزوین هستند که از خدمات مختلف استفاده می کنند.
وی اظهار داشت : در حوزه خدمات روزانه ، کار درمانی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، توانبخشی، ویزیت در منزل، نگهداری از معلولان و سالمندان، تامین وسایل توانبخشی، تامین مسکن، حمایت بیمه ای و اشتغال، مهارت آموزی و حرفه آموزی برای مددجویان پیش بینی شده که توسط همکاران ارائه می شود.
وارثی با اشاره به پوشش ۱۰۰ درصدی روستاها در طرح CBR توانبخشی مبتنی بر جامعه  افزود: هم اینک هفت هزار و ۶۰۰ معلول روستایی تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.
میز خدمت با هدف تقویت ارتباط مدیران با مردم و رسیدگی به مشکلات شهروندان هر هفته با حضور مدیران یک دستگاه در مصلای نماز جمعه شهر قزوین برپا می‌شود.

کد خبر 10780

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه ها