جلسه مسکن

جلسه ای بمنظور احداث 250 واحد مسکونی ویژه معلولین تحت پوشش بهزیستی در سراسر استان با اولویت خانوارهای ساکن در مناطق مرزی ، سیل خیز و آسیب دیده در روستاها و شهرستانهای دارای جمعیت زیر 25 هزار نفر جمعیت برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خراسان شمالی ؛ نشست و جلسه ای به منظور احداث 250 واحد مسکونی ویژه معلولین تحت پوشش بهزیستی در سراسر استان با اولویت خانوارهای ساکن در مناطق مرزی ، سیل خیز و آسیب دیده در روستاها و شهرستانهای دارای جمعیت زیر 25 هزار نفر جمعیت برگزار گردید .

دکتر قربانی مدیر کل بهزیستی استان خراسان شمالی در این نشست در حضور کارشناس رابطین مسکن در سطح استان به پیگیری ساخت  و تعمیر بیش از 250 واحد مسکونی آسیب دیده با اشاره به تفاهم نامه مشترک بین بسیج سازندگی، بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی (ره ) استان در حضور استاندار دکتر شجاعی منعقد شده بود تاکید ویژه نمودند .

جواد ابرغم معاون مشارکتها و مسکن بهزیستی استان در این نشست در خصوص تسهیلات اعطایی مسکن به میزان 40 میلیون تومان تسهیلات  و مبلغ 30 میلیون تومان بطور وام و کمک بلاعوض در وجه مددجویان تحت پوشش گفتگو کردند .

قافله باشیان کارشناس مسئول مسکن بهزیستی استان به بازدید مجدد توسط مددکاران و کارشناسان مسکن و رابطین استانها از مسکن های مناطق آسیب دیده تاکید کردند .

کارشناس مسئول مسکن بهزیستی استان به بررسی نقشه های تیپ بنیاد مسکن  و اشاره به مددجویانی که از ویلچر استفاده میکنند و رعایت استانداردهای مناسب سازی در ساخت مسکن ها رعایت گردد .

قافله باشیان در ادامه به ارائه پروانه ساختمانی  و پرداخت انشعابات رایگان آب ، برق ، گاز و نقشه های تیپ رایگان و اعطای 160 پاکت سیمان رایگان در وجه مددجویان تحت پوشش بهزیستی جهت ساخت مسکن گفتگو و اشاره کردند .

لازم به ذکر است در این نشست کلیه رابطین و کارشناسان مسکن های ادارات بهزیستی سطح استان هرکدام به بیان مشکلات و مسائل و بیان راهکارها به گفتگو و مذاکره پرداختند .

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.