بازدید سرزده معاون توسعه مدیریت و منابع و مشاور امور استان های سازمان بهزیستی از مراکز بهزیستی فارس/جهاد نظارت در کنار جهاد تبیین؛ شعار دو سال آینده

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در جریان سفر سرزده به استان فارس گفت: شعار ما جهاد نظارت در کنار جهاد تبیین برای دو سال پیش رو است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، علیرضا انجلاسی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در این سفر که بصورت سرزده انجام شد به بازدید از مراکز تحت نظارت بهزیستی استان و بررسی عملکرد بهزیستی استان فارس پرداخت.

وی در جمع اعضای شورای معاونین بهزیستی فارس با اشاره به اینکه این استان با در نظر گرفتن مساحت، ۳۷ شهرستان و تعداد افراد تحت پوشش یکی از استان های با حجم کار بالا در سطح کشور است، افزود:  هدف از این بازدید سرزده بررسی عملکرد اداره کل بهزیستی در ارائه خدمات به جامعه هدف سازمان بهزیستی است.

معاون توسعه و منابع انسانی بهزیستی کشور با بیان اینکه مدیریت و کار در بهزیستی با توجه به تعدد وظایف و حضور در تمامی عرصه ها و فعالیت های موجود در تار و پود زندگی جامعه، یکی از سخت ترین و در عین حال متعهدانه ترین مشاغل با مخاطبان خاص خود است، تصریح کرد: ما امروز به مدیران و کارکنان بهزیستی در ستاد و صف به عنوان سرمایه های بهزیستی افتخار می کنیم و پرسنل بهزیستی و بخصوص همکارانی که در مراکز شبانه روزی بهزیستی فعالیت می کنند به مثابه سربازان گمنام جمهوری اسلامی امر خطیر صیانت از فرزندان این آب و خاک که خانواده قادر به نگهداری از آن ها نیست را عهده دارند.

انجلاسی با اشاره به اینکه دو سال از حضور مدیریت دولت مردمی سیزدهم در سازمان بهزیستی گذشت و اکنون وارد دوره ی دوساله ی جدید از خدمت شده ایم، افزود: ادامه این مسیر، مردان و زنان با تفکر جهادی در امر خدمت رسانی را می طلبد. قطار خدمت به جامعه هدف برای دوره ی دو ساله ی دوم باید با شتاب بیشتری در مسیر خدمت موثر و هدفمند حرکت نماید و با توجه به نگاه جهادی و خستگی ناپذیر همکاران در تمام قسمت های بهزیستی این مهم به لطف خداوند مهربان محقق می شود و حواشی و گستردگی فعالیت ها از انگیزه مدیران ما در مسیر خدمت کم نخواهد کرد.

دبیر شورای معاونین بهزیستی کشور در ادامه این نشست عنوان کرد: "بهزیستی مجال یوم الحسرت نیست"، اکنون که خداوند فرصت خدمت به ما داده است هرخدمتی که قابل انجام است و در توان داریم را باید به جامعه هدف خود ارائه دهیم.

جهاد نظارت در کنار جهاد تبیین؛ شعار دو سال پیش رو

وی با بیان اینکه در هر دوره و فرایندی در این عصر از مدیریت در جهت پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی کشور و به منظور تمرکز جدی تر بر ابعاد مغفول مانده در سال‌های گذشته با یک محوریت و شعار ادامه مسیر می دهد، گفت: شعار ما جهاد نظارت در کنار جهاد تبیین برای دو سال پیش رو است تا علاوه بر تلاش مجدانه در ارائه خدمات مصرح در شرح وظایف این سازمان، بر ابعادی که کمتر پرداخته شده نگاه تازه ای گشوده شود.

انجلاسی در ادامه با اشاره به اینکه در همه ی ارکان سازمان باید جهاد تبیین در کنار فعالیت ها باشد و همه ی مردم و مسئولین از عملکرد و اتفاقات مثبتی که در بهزیستی در جریان است آگاه باشند، تشریح کرد: گستردگی حوزه خدمات سازمان بهزیستی و عدم شناخت کافی برخی از مسئولان سایر دستگاه ها از عملکرد و خدمات این سازمان, برپایی نمایشگاه جهاد تبیین خدمات و عملکرد بهزیستی به همت روابط عمومی بهزیستی فارس را هم از نقاط مثبت در عملکرد این استان به عنوان الگویی از تبیین فعالیت ها عنوان کرد.

عملکرد بهزیستی فارس چراغ راهی برای بهزیستی سایر استان ها

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: احوالاتی مثل رهاشدگی، روزمرگی، رخوت و سستی در قاموس بهزیستی و همکارانی که در این سازمان خدمت می کنند نمی گنجد. ما در ستاد سازمان ۲۵ مورد از اقدامات مهم و امیدآفرین در بهزیستی فارس را احصا و با جهاد نظارت بصورت سرزده به بررسی میدانی عملکرد بهزیستی استان فارس پرداختیم و امروز خوشحالم که می توانم بگویم در بهزیستی فارس رهاشدگی، روزمرگی و سستی ندیدیم و عملکرد بهزیستی فارس را چراغ راهی برای بهزیستی سایر استان ها مطرح می کنم.

انجلاسی در ادامه به تشریح برخی از موارد احصا شده در بهزیستی فارس ضمن بازدید سرزده و نامحسوس با همراهی مشاور رئیس سازمان بهزیستی در امور مجلس و استان ها پرداخت و گفت: صحت سنجی خدمت اعلام شده توسط بهزیستی فارس در مجموعه ورزشی شادزیست در خصوص ارائه خدمات رایگان به جامعه هدف را با حضور ناشناس در محل این مجموعه ورزشی انجام دادیم و خرسندیم که در طول چندماه گذشته بیش از ۷ هزار نفر از جامعه هدف بهزیستی فارس از خدمات رایگان این مجموعه بهره مند شده اند و این نمونه ی یک کار فاخر بی منت برای جامعه هدف است.

وی به استفاده از مترجم زبان اشاره در خبر سیمای فارس که پیرو انعقاد تفاهم نامه چهارجانبه فی مابین بهزیستی فارس، صدا و سیمای فارس، شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز انجام گرفته است اشاره کرد و گفت:این نمونه ی یک کار ارزشمند است که در دل آن جهاد تبیین نهفته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور گفت: صحت سنجی این موارد در استان فارس نشان می دهد که نه تنها به جامعه هدف خدمات تعریف شده با کیفیت عالی ارایه می شود، بلکه علاوه بر توانمند سازی مادی و اقتصادی به توانمند سازی روحی، فرهنگی و معنوی آن ها هم توجه ویژه می شود.

توجه به ادبیات معنوی در خانه های کودک و نوجوان فارس

انجلاسی برپایی ۱۹ سال همایش کشوری ادبیات عاشورایی به همت بهزیستی فارس را هم مصداق مثبتی از عملکرد بهزیستی فارس در بعد توانمندسازی معنوی و فرهنگی جامعه هدف عنوان کرد و گفت: باید در سراسر کشور به این موضوع توجهی ویژه شود .

وی به عملکرد خلاقانه بهزیستی فارس در برپایی یکشنبه های تعاملی پرداخت و این را پیامی مخابره شده از بهزیستی فارس برای همه استان ها به عنوان تجربه ای موفق و کارآمد بیان داشت و افزود:  تشکیل کانون بازنشستگان بهزیستی فارس و توجه مدیر کل بهزیستی این استان به بازنشستگان بسیار با ارزش است و بهزیستی فارس حتی پرسنل بازنشسته خود را هم فراموش نکرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور به صحت سنجی خدمات مرکز مشاوره حضوری غرب شیراز به عنوان خدمت مثبت و موثر بهزیستی فارس به جامعه هدف اشاره کرد و گفت: خدمات دندانپزشکی رایگان تحت بیهوشی به مددجویان دارای معلولیت ذهنی شدید تحت پوشش بهزیستی فارس پیرو توافق مدیر کل بهزیستی فارس با رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نقطه عطفی در ارایه خدمات به جامعه هدف است که باید سایر استان ها هم توجه به این مهم را در دستور کار قرار دهند.

انجلاسی با بیان این که صحت سنجی ارائه رایگان ویلچر و سمعک به همه دانش آموزان نیازمند تحت پوشش و واجد دریافت این خدمت استان فارس در یک روز و یک ساعت، که بیانگر توجه ویژه به دانش آموزان و تحصیل ایشان است نیز انجام شده است، گفت: رویداد هایی در خور که در ایجاد حال خوب و توانمندسازی جامعه هدف موثر هستند در بهزیستی فارس جریان دارد.

وی مساجد را یکی از مهم ترین پایگاه های اطلاع رسانی عنوان کرد و مدیران استان ها در کل کشور را به استعانت از قرآن مجید و حضور در مساجد توصیه کرد و افزود: برپایی میز ارتباطات مردمی در مساجد قطعا آورده های مفیدتری دارد که خدمت بی منت توام با برکت را برای جامعه هدف رقم می زند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در ادامه به اهمیت انس با قرآن در خانه های کودک و نوجوان و مراکز بهزیستی پرداخت و گفت: توجه به ادبیات معنوی در خانه های کودک و نوجوان بهزیستی فارس محسوس است و بصورت ویژه انجام می شود.

برپایی بیش از ۴۰۰ مورد میز ارتباطات مردمی در سراسر فارس

انجلاسی با اشاره به برپایی بیش از ۴۰۰ مورد میز ارتباطات مردمی در سراسر فارس که عمدتا در مساجد و حسینه ها برپا شده است، گفت: بهزیستی فارس پیشرو در برپایی میز ارتباطات مردمی در محلات کم برخوردار و مساجد است.

وی تشکیل دبیرخانه دائمی و ملی با عضویت ۴۷۳ رئیس شهرستان از سراسر کشور و مدیران کل بهزیستی استان های سراسر کشور پس از برپایی رویداد ملی هم افزایی مدیران بهزیستی را ادامه جهاد نظارت در سازمان بهزیستی عنوان کرد و گفت: همه نیروهای بهزیستی از ستاد تا صف دیده می شوند و نظرات و پیشنهادات ایشان از طریق این دبیرخانه به سمع و نظر رئیس سازمان و در ادامه مجلس و دولت خواهد رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در ادامه اظهار داشت: خدمت بی منت به جامعه ی هدف باید با استفاده از ظرفیت حداکثری انجام گیرد و در این راستا دست شرکای اجتماعی بهزیستی را به گرمی می فشاریم.

انجلاسی جشنواره شهید رجایی را ملاکی مهم برای سنجش عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی عنوان کرد و با اشاره به دریافت تندیس و لوح در هجدهمین جشنواره شهید رجایی توسط معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به عنوان دستگاه برتر، گفت: مدیرانی که در حوزه های مختلف به ویژه اشتغال حائز رتبه شده اند برای بهزیستی افتخاری مضاعف آفریدند و بهزیستی فارس هم در این زمینه با راه اندازی ۳۰ غرفه صنایع دستی در سه نقطه از شهر شیراز در قالب استاد شاگردی بصورت کاربردی و با همکاری اداره صنایع دستی فارس و بهره مندی از استاد کاران حرفه ای فعالیت نموده و به آموزش، ایجاد اشتغال ، برپایی نمایشگاه دائمی و برندسازی محصولات جامعه هدف پرداخته است.

انتخاب فارس به عنوان پایلوت تشکیل بنیاد نحبگان افراد دارای معلولیت

وی با حضور در جمع نخبگان دارای معلولیت بهزیستی فارس و در راستای دستور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در جهت تشکیل بنیاد نخبگان افراد دارای معلولیت، بهزیستی فارس را به عنوان استان پایلوت تشکیل بنیاد نخبگان دارای معلولیت معرفی کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ظرفیت نخبگان و لزوم بهره مندی از توانمندی، خلاقیت و ایده های ناب جامعه هدف در سیاست گذاری های سازمان بهزیستی آغاز عملیات تشکیل بنیاد ملی نخبگان را خروجی این نشست عنوان کرد و گفت: اساسنامه بنیاد در استان فارس تدوین شود و تا هفته بزرگداشت افراد دارای معلولیت و با تایید رئیس سازمان بهزیستی کشور، نهایی و اجرایی شود و این امر نیز بخشی از پروژه جهاد نظارت و تبیین خواهد بود تا از رهگذار آن امر نظارت و پاسخگویی در بستری نخبگانی صورت پذیرد تا شاهد رشد و شکوفایی سازمان بهزیستی باشیم.

کد خبر 94397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =