بیست و پنجمین جلسه کمیته کشوری هماهنگی مراکز ماده ۱۶ برگزار شد

صبح امروز بیست و پنجمین جلسه کمیته کشوری هماهنگی مراکز ماده ۱۶ با حضور معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور،معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعی از اعضای این کمیته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛رییس سازمان بهزیستی کشور در این جلسه با اشاره به افزایش ظرفیت مراکز ماده۱۶ گفت:بیش از ۲۰ هزار ظرفیت در همین دولت ایجاد شده است و با اقدامات جهادی و شایسته دستگاه هایی مثل شهرداری تهران،سازمان زندان ها و.... مشکلات ظرفیت حداقل در استان تهران وجود ندارد و مشکلاتی که وجود دارد در زمینه چرخه و صیانت و ... هستند.

رییس سازمان بهزیستی کشور در این جلسه به مشکلات و شرایط اقتصادی مراکز ماده ۱۶ اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه اخیرا از مراکز ماده ۱۶ در برخی استان ها  بازدید کرده ام، عدم پرداخت اعتبارات به مراکز موجب مشکلات و نابسامانی هایی دراین مراکز شده است که در این زمینه و رفع محدودیت ها ؛پیگیری لازم که منتج به نتیجه شود  از عهده ستاد مبارزه با مواد مخدر بر می آید.

گفتنی است در این جلسه در خصوص برآورد آمار پذیرش مراکز ماده ۱۶ در سه ماهه پایانی سال و کمبود بودجه،مشکلات ارجاع کیس های ماده ۱۵ به ماده ۱۶ و... بحث و تبادل نظر شد.

کد خبر 72154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =