بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از پوشش بیمه ۵۹ خدمت ستاره‌دار توانبخشی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با بیمه سلامت در راستای بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از پوشش بیمه خدمات توانبخشی خبر داد و گفت: ۵۹ کد خدمت ستاره‌دار توانبخشی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، تفاهمنامه همکاری فی‌مابین سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت در راستای بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از پوشش بیمه خدمات توانبخشی با حضور «علی‌محمد قادری» و «محمدمهدی ناصحی» امضاء شد.

«علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این تفاهم برای بهره‌مندی بیشتر افراد دارای معلولیت و برخورداری از خدمات با کیفیت توانبخشی درنظر گرفته شده است، گفت: این خدمات ارزشمند برای نگهداشت سطح اولیه زندگی، تاب‌آوری، کاستن آلام و امید به زندگی است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به خانوارهای دارای چند فرد معلول، ادامه داد: ما افرادی را در بهزیستی تحت پوشش داریم که خانواده چندمعلولی هستند و نسبت به دریافت خدمات توانبخشی تقاضا دارند؛ این تفاهم‌نامه به زودی در دولت سیزدهم اجرایی خواهد شد. لذا باید تلاش کنیم این خدمات در نظام بودجه‌ای کشور ریشه‌دار شوند که مستمرا بتوانیم این خدمات را که حدود ۵۹ کد خدمت ستاره‌دار توانبخشی است برای آحاد افراد دارای معلولیت به عنوان یک رویه هدفمند در بودجه داشته باشیم.

وی، یادآور شد: امیدواریم در مناطق محروم و کم‌برخوردار بتوانیم سفیران سلامتی در کشور باشیم.

کاظمی: ۸ خدمت ستاره‌دار به ۵۹ خدمت ستاره‌دار ارتقاء پیدا کرد

در ادامه این مراسم «اصغر کاظمی» معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: در این تفاهمنامه قرار است بخش عمده‌ای از هزینه‌ای که برعهده خانواده دارای فرد معلول است و از خدمات مراکز غیردولتی بهره‌مند می‌شود، پرداخت شود؛ به طوریکه ۷۰ درصد تعرفه مرکز کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و شنوایی‌سنجی و هر مرکز دیگری که افراد دارای معلولیت مراجعه و خدمات توانبخشی را دریافت می‌کنند، از محل این تفاهمنامه پرداخت خواهد شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به دو تفاوت مهم این تفاهمنامه نسبت به سال گذشته، اذعان کرد: ۸ خدمت ستاره‌دار به ۵۹ خدمت ستاره‌دار ارتقاء پیدا کرده و تعرفه بخش دولتی به بخش غیردولتی تبدیل شده است.

کاظمی، ادامه داد: وقتی خانواده‌ای دارای فرزند معلول می‌شود، مداخله بسیار زودهنگام باید صورت گیرد و به صورت متمادی خدمات خاص توانبخشی را دریافت کند؛ لذا با توجه به هزینه‌های بالای خدمات توانبخشی که بخش زیادی از آن درآمد خانواده را تحت پوشش قرار می‌دهد، این تحول مهم صورت پذیرفت تا خانوار افراد دارای معلولیت با فراغ بال بیشتری فرزندان خود را از این خدمات توانبخشی بهره‌مند کنند.

ناصحی: پوشش ۷۰ درصدی هزینه‌های توانبخشی 

در پایان «محمدمهدی ناصحی» مدیرعامل بیمه سلامت با بیان اینکه نگاه پیشگیرانه و مداخله و درمان در سازمان تقویت شده است، گفت: این اتفاق مهم سال قبل افتاده و تفاهم نامه‌ای برقرار شده است و ما به التفاوت در نظر گرفته شده خدمت، زیاد بود و قابل پرداخت نبود؛ لذا در تصمیمی مشترک در شورای عالی بیمه مصوب کردیم که خدمت با تعرفه همان مکان پرداخت شود یعنی اگر خیریه است، ۷۰ درصد تعرفه خیریه و اگر بخش خصوصی است، ۷۰ درصد بخش خصوصی را پرداخت کنیم. 

مدیرعامل بیمه سلامت، ادامه داد: امیدواریم با نگاه پیشگیرانه و مداخله و درمان بتوانیم در ارائه بهترین خدمات توانبخشی گام مهمی در کنار سازمان بهزیستی کشور برای افراد دارای معلولیت برداریم.

لیست ۵۹ خدمت ستاره‌دار توانبخشی را اینجا ببینید!

کد خبر 65918

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد