بازدید وزیر دادگستری از مرکز نگهداری کودکان کار و خیابان پسرانه بعثت

همزمان با بیست و هشتمین روز از ماه مبارک رمضان وزیر دادگستری به همراه رئیس سازمان بهزیستی کشور از مرکز نگهداری کودکان کار و خیابان پسرانه بعثت در منطقه جنوب تهران بازدید و روزه خود را افطار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، همزمان با بیست و هشتمین روز از ماه مبارک رمضان «امین‌حسین رحیمی» وزیر دادگستری به همراه «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور از مرکز نگهداری کودکان کار و خیابان پسرانه بعثت در منطقه جنوب تهران بازدید و روزه خود را افطار کرد.

در این دیدار رئیس سازمان بهزیستی کشور درخصوص ساماندهی فرآیند امین موقت، گفت: به ازای هر یک فرزند، ۱۴ خانواده برای پذیرش فرزندخوانده پشت‌نوبت هستند، این در حالی است که از ۱۰ فرزند، ۹ فرزند غیرقابل واگذاری‌ست. 

وی با بیان اینکه بهترین موقعیت برای فرزندان، کانون خانواده است، تصریح کرد: امیدواریم با حمایت وزیر دادگستری در تسهیل قوانین بعد یکسال روند رسوبی در شیرخوارگاه نداشته باشیم. 

قادری با تاکید بر اینکه در موضوعات آسیب‌های اجتماعی دستگاه‌های همکار باید هم‌افزایی بیشتر با بهزیستی داشته باشند و براساس چارچوب قانون به وظایف خود تمکین کنند، ادامه داد: ۹۰ تا ۹۵ درصد درآمد کودکان کار(بازیافتی) در اختیار مافیا قرار می‌گیرد؛ لذا این موضوع نیز باید به عنوان کلان‌پروژه مطرح شود.

در پایان این بازدید وزیر دادگستری بر حساس‌سازی مسولان تاکید کرد و با بچه‌های کار و خیابان بر سر سفره افطار نشست.

کد خبر 56425

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد