دکتر کاظمی، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور شد

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در حکمی دکتر اصغر کاظمی را به سمت "معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور" منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، متن این حکم به شرح ذیل است؛

بسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای دکتر اصغر کاظمی

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به عنوان "معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور" منصوب می گردید.

با عنایت به اهمیت سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت بر روش های توانبخشی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت در تحقق توسعه پایدار، دستیابی به سطح مطلوب سلامت و رفاه اجتماعی و ایجاد تسهیلات لازم بمنظور تلفیق اجتماعی افراد دارای معلولیت، بعنوان مدخل ورود به راهبرد توانبخشی خانواده محور و جامعه محور، از شما انتظار دارم با تاکید بر رویکردهای تحول گرا و خلاق و بهره گیری از اندیشه های صاحبنظران درون و برون سازمانی تمامی توان و تجربه خویش را در جهت نیل به اهداف ذیل به کار بندید:

۱- طراحی اقدامات برجسته در جهت ایجاد و توسعه مراکز غیردولتی توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن براساس اهداف استراتژیک سازمان و توسعه خدمات، گسترش اشتغال زایی و رقابت در فعالیت های تخصصی.

۲- تدوین برنامه های مبتنی بر شواهد و ظرفیت سازی لازم در جهت بالابردن میزان اثربخشی برنامه‌ها و رضایتمندی از خدمات و حمایت های توانبخشی، بهبود، بازگشت و شامل سازی افراد معلول در فعالیت‌های  توسعه اجتماعی.

۳- طراحی زمینه ها و امکانات لازم در راستای مشارکت فعال و تلفیق اجتماعی افراد دارای معلولیت از طریق پیگیری تسهیل سیستم دسترسی و ارتباطات و ایجاد زیر ساخت های لازم جهت یکسان سازی فرصت های اجتماعی.

۴- تدوین طرح ها و برنامه های مدون علمی و روزآمد در جهت تأمین و تقویت حداقل های معیشتی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن متناسب با سطح نیازهای گروه های هدف و نرخ تورم.

۵- برنامه ریزی در جهت توانبخشی گروه های مختلف افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن در بخش های خدمات توانبخشی پزشکی حرفه ای و ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی در قالب مراکز روزانه.

۶- ارائه طرح های نوین و مبتنی بر علوم و فنون روزآمد در حیطه های توانپزشکی، فن آوری و وسایل کمک توانبخشی.

۷- تقویت مشارکت های اجتماعی و شبکه سازی در بین همه شرکای کاری، تقویت سیستم ارتباطات و تبادل دانش، تجربه و تخصص تلاش در جهت بهبود ساختار و روش های انجام کار و تسهیل فرایند ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت و ایجاد مکانیزم پایدار برای پایش، نظارت و ارزشیابی اقدامات و مأموریت‌های آن حوزه.

۸- طراحی و تدوین سیستم نظارت کارآمد و پویا و پایش و ارزشیابی مستمر فعالیت های توانبخشی مراقبتی در مراکز توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن و بازنگری ضوابط، دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی مرتبط.

توفیقات جنابعالی را در انجام وظایف محوله از درگاه خداوند متعال خواستارم.

علی محمـد قادری

معاون وزیر و رئیس سازمان

کد خبر 50601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد