معلولان شدید و خیلی شدید به سامانه ثبت‌نام واکسن کرونا مراجعه کنند

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از ثبت‌نام واکسیناسیون معلولان شدید و خیلی شدید در سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا ثبت‌نام کنند.

محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به فرآیند واکسیناسیون جامعه هدف سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: واکسیناسیون در مراکز شبانه‌روزی این سازمان از چند ماه پیش آغاز و هم‌اکنون بیش از ۸۰ درصد از مراکز نگهداری توانبخشی سالمندان، معلولان و بیماران روانی مزمن واکسیناسیون شدند و مابقی نیز به دلیل عدم تمایل خود در لیست واکسیناسیون قرار نگرفتند.

وی تصریح کرد: رایزنی‌هایی برای واکسیناسیون معلولان شدید و خیلی شدید با وزارت بهداشت انجام شده که برهمین اساس اسامی بیش از ۵۰۰ هزار نفر از این افراد آماده شده است و افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور همچنین به واکسیناسیون مراکز دولتی و غیردولتی اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز اسامی در قالب یک سی‌دی آماده و به‌زودی ارسال خواهد شد.

نفریه درباره واکسیناسیون سایر گروه‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان دارای بخش‌های مختلفی از جمله حوزه اورژانس اجتماعی، پیشگیری، درمان و... است که در همین بخش نیز رایزنی‌ها برای واکسیناسیون افراد با وزارت بهداشت انجام شده است چرا که گروه‌های اشاره شده به دلیل نوع شغلی که دارند مراودات و ارتباطات زیادی را با مراجه‌کنندگان به سازمان بهزیستی را دارند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا تمهیدات لازم را برا ی مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا طبق یک بخشنامه به تمامی مراکز ابلاغ کرده است، گفت: خوشبختانه با تمهیدات انجام شده کمترین میزان ابتلا و فوتی را در مراکز سازمان داشتیم.

کد خبر 42446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =