پخش فیلم های "دوباره زندگی" و "مبارک" همراه با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت

به مناسبت عید غدیر فیلم سینمایی«دوباره زندگی» با دوبله ناشنوایان،ساعت ۱۱ روز پنجشنبه ۷ مرداد ماه و فیلم سینمایی «مبارک» جمعه ۸ مرداد ماه جاری از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در ادامه همکاری های سازمان بهزیستی با شبکه سلامت سیما به مناسبت عید غدیر و به منظور مناسب سازی فیلم های سینمایی برای بهره مندی افراد دارای معلولیت شنوایی از محصولات فرهنگی سیمای جمهوری اسلامی ایران،فیلم سینمایی«دوباره زندگی» و «مبارک» روز های پنجشنبه و جمعه این هفته با استفاده از دو رابط ناشنوایان به زبان اشاره ترجمه شده و از  شبکه سلامت پخش می شود.

درباره «دوباره زندگی» می توان گفت؛ داستان فیلم اقتباسی از یک داستان واقعی است. قصه نویسنده ثروتمندی به نام فیلیپ که در اثر سقوط با چتر از ناحیه گردن دچار معلولیت می‌شود و برای پرستاری از خود مردی به اسم دریس را استخدام می‌کند. فیلیپ تا قبل از استخدام دریس؛ مردی بداخلاق و غیرقابل تحمل بود اما با حضور دریس که شخصی است که سابقه سرقت و زندان نیز دارد زندگی و شخصیت فیلیپ متحول می‌شود. دریس زندگی فیلیپ را به‌طور کامل عوض می‌کند. زندگی کسل‌کننده فیلیپ با ورود دریس تغییر می‌کند به گونه‌ای که از بیرون رفتن با آمبولانس، به بیرون رفتن با ماشین‌های مازراتی خود رو می‌آورد.

همچنین فیلم «مبارک»؛ اولین فیلم رئال انیمیشن ایرانی به کارگردان محمدرضا نجفی امامی و نویسندگی بهروز واثقی است که در سال ۱۳۹۳ ساخته و در ۱۳۹۵ اکران شد. نکته مهم جدا از شخصیت‌های عروسکی که به صورت انیمیشن ساخته شده، در این فیلم از حیوانات سینمایی به مربیگری امیر رهبری و فرزین برزگر استفاده شده‌است. 

هموطنان گرامی می توانند نظرات خود را در خصوص "سینما اشاره" که با همکاری سازمان بهزیستی کشور و شبکه سلامت سیما تهیه شده است به شماره ۳۰۰۰۶۰۰۶ ارسال نمایند.

کد خبر 41008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =