ایجاد خانه‌های امن در مراکز استان‌ها/ بیشترین تماس ها با ۱۲۳ درباره کودک آزاری و همسرآزاری است

رییس اورژانس اجتماعی کشور با بیان اینکه در تمام مراکز استان ها خانه امن ایجاد شده است، گفت: بیشترین تماس ها با اورژانس اجتماعی موارد کودک آزاری و همسرآزاری است.

«محمود علیگو» رییس اورژانس اجتماعی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره اظهارات نماینده شورای شهر شهرستان سردشت مبنی بر عدم وجود خانه امن در این شهرستان و ضرورت وجود این خانه ها در شهرستان سردشت گفت: ما در تمام مراکز استان ها خانه امن را ایجاد کرده ایم. ما براساس وضعیت منابع بودجه ای این خانه ها را ایجاد می کنیم. اگر کسی در شهرهایی که فاقد خانه امن هستند با مشکل مواجه شوند اورژانس اجتماعی مداخله کرده و در صورت نیاز فرد را به خانه امنی در مرکز استان منتقل می کند. 

وی ادامه داد: اخیرا نیز خانواده ای بودند که در فاصله دوری از مرکز استان سیستان و بلوچستان دچار مشکل شده بودند و با مداخله اورژانس اجتماعی افراد آسیب دیده به خانه امنی در مرکز استان منتقل شد. 

رییس مرکز اورژانس اجتماعی کشور تصریح کرد: در حال حاضر در تمام مراکز استان ها ستینگ های نگهداری از زنان وجود دارد. همچنین بیش از ۳۰۰ مرکز مداخله در بحران داریم که اقدامات مداخله ای را از طریق اورژانس اجتماعی انجام می دهند.

علیگو با بیان اقدامات اورژانس اجتماعی برای زنان وکودکان است، تصریح کرد: سازمان اورژانس اجتماعی این قابلیت را دارد که اقدامات لازم درباره حفاظت از زنان آسیب دیده را انجام دهد. 

وی تاکید کرد: اگر منابع مالی تامین شود و از نظر مالی مشکلی وجود نداشته باشد ما هم مایل هستیم که در مناطق آسیب خیز در صورتی که موارد آسیب پذیر بالا باشد نسبت به ایجاد خانه امن اقدام کنیم. اما وقتی موارد آسیب پذیرکم است و منابع مالی هم وجود ندارد ترجیحا فرد را در صورت نیاز به مرکز استان منتقل می کنیم.

رییس اورژانس اجتماعی کشور همچنین درباره بیشترین مواردی که با اورژانس اجتماعی تماس گرفته شده گفت: بیشترین مواردی که به اورژانس اجتماعی اطلاع داده می شود؛ مواردی مانند کودک آزاری و همسر آزاری است.

وی درباره تاثیر کرونا بر افزایش این موارد گفت: اینگونه نیست که کرونا در این خصوص تاثیرگذار باشد البته تاثیر داشته اما چشمگیر نبوده است.

کد خبر 38601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =