مرکز زخم باز معتادان استان تهران فقط مردان را پذیرش می‌کند

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور درباره جزئیات فعالیت مرکز نگهداری از معتادان دارای زخم باز توضیحاتی داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «فاطمه رضوان مدنی» معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، درباره جزئیات فعالیت مرکز نگهداری از معتادان دارای زخم باز، اظهار کرد: مرکز زخم باز معتادان فقط در استان تهران راه‌اندازی شده و در سایر استان‌ها این مراکز هنوز ایجاد نشده است.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، افزود: ظرفیت اسمی مرکز ۴۰۰ نفر است که تاکنون ۷۴۰ نفر ترخیصی داشته و ظرفیت کنونی ۳۸۹ نفر است.

وی با اشاره به اینکه مرکز درمان زخم باز معتادان فقط برای مردان است، تصریح کرد: هنوز برای زنان نیاز آن احساس نشده و تاکنون هم نیازی نبوده است.

رضوان مدنی درباره نحوه عمل این مرکز، گفت: افرادی که دستگیر می‌شوند در واحد غربالگری چنانچه متجاهر شناخته شوند و پس از بررسی وضعیت بدنی دارای زخم‌هایی در بدنشان باشند به این مرکز ارجاع می‌شوند.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، اضافه کرد: معتادان در مرکز مورد معاینه کامل قرار می‌گیرند و در صورت لزوم به بیمارستان جهت بستری و در غیر این صورت در خود مرکز تحت درمان قرار می‌گیرند و پس از درمان به مراکز ماده ۱۶ و مراکز همکار تبصره ۲ ماده ۱۶ ارجاع داده می‌شوند.

کد خبر 31049

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =