دستگیری عامل کودک‌آزاری در استان قزوین/ کودکِ آزاردیده تحت حمایت بهزیستی قرار گرفت

درپی انتشار فیلمی از کودک‌آزاریِ یک کودک معلولِ دارای سندروم داون در فضای مجازی، با دستور رئیس سازمان بهزیستی و پیگیری‌های تیمی، متشکل از معاونت توانبخشی، معاونت اجتماعی و اورژانس اجتماعی و حراست و اداره کل بهزیستی استان قزوین، موضوع کودک‌آزاریِ کودک معلول با جدیت کامل در دستور کار سازمان بهزیستی قرار گرفت و بررسی های لازم جهت یافتن این کودک آغاز شد و با جستجو میان کودکان سندروم داون در این محدوده سِنی، مشخص شد که کودک، در روستای «اک» شهرستان «تاکستان» در استان قزوین سکونت دارد.

با پیگیری بهزیستی استان از طریق دستگاه قضایی، عامل کودک‌آزاریِ کودکِ معلول در کمتر از ۱۲ ساعت، شناسایی و دستگیر شد. پس از بررسی های لازم مشخص شد فرد کودک‌آزار، پدرخوانده‌ی کودک بوده که مشکوک به اعتیاد به مصرف شیشه است. هم‌اکنون با دستور قضایی، نگهداری این کودک نیز به مراکز بهزیستی سپرده شده است.

سازمان بهزیستی از همه مردمِ عزیز درخواست دارد در صورت مشاهده با چنین مواردی مراتب را جهت پیگیری به شماره تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی، اطلاع دهند تا از بروز و اشاعه چنین اعمال شنیعی که باعثِ هم‌نوع‌آزاری و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی نیز می شود پیشگیری شود.

کد خبر 29157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =