مکان‌یابی GPS محل زندگی تمامی مددجویان مستمری‌بگیر در کشور/ مدیریت افراد مستقر در مراکز تحت پوشش از آسیب سیل با مکان‌یابی ۴۰ هزار مرکز در سال گذشته

رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین امضاء تفاهمنامه همکاری مشترک با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از مکان‌یابی GPS محل زندگی تمامی مددجویان مستمری‌بگیر در کشور خبر داد و گفت: در هنگام بروز حوادث هدفمند و نقطه‌ای مشکلات آنها را رفع می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین امضاء تفاهمنامه همکاری مشترک با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه از این دو دستگاه در قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی در حوزه اجتماعی و توانبخشی و دیگری در حوزه امدادی نام برده شده است، گفت: همکاری نزدیک دو دستگاه می‌تواند باعث هم‌افزایی در ارتقاء کیفیت خدمات به جامعه هدف هر دو مجموعه شود.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بهزیستی در قانون برنامه ششم توسعه متولی سلامت اجتماعی است، عنوان کرد: در حوزه سلامت اجتماعی ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستیم. بیش از ۳ هزار مرکز مشاوره و روانشناسی ظرفیت این را دارد که در سوانح و بلایا به کمک جمعیت هلال احمر بشتابد؛ همچنین مجموعه تیم‌های محب که در بلایا فعال می‌شوند می‌توانند در این خصوص نقش‌آفرینی کنند و امیدواریم این همکاری‌ها منسجم‌تر و قوی‌تر ادامه پیدا کند.

وی، ادامه داد: هر دو دستگاه در حوزه توانبخشی اقدامات خوب و موثری را انجام داده‌اند چنانکه جمعیت هلال احمر در حوزه اندام مصنوعی سابقه دیرینه دارد و همچنین با تجربه خوبی که در سوانح و بلایا کسب کرده است می‌تواند در حوزه توانبخشی کشور یاری‌رسان باشد. ‌

قبادی‌دانا با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۵۰۰ مرکز توانبخشی روزانه و شبانه‌روزی، گفت: این مراکز زمینه ارتقاء وضعیت جسمانی افراد دارای معلولیت‌های جسمی_حرکتی در دستور کار دارد که با هم‌افزایی می‌توان کمک بیشتری را برای مجموع افراد نیازمند به خدمات توانبخشی در کشور در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایفا کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یکی از اهداف مشترک بین این دو دستگاه را جلب مشارکت‌های مردمی و ارتقاء مسئولیت اجتماعی در سطح جامعه برشمرد و گفت: این مهم منجر به افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه می‌شود. افراد دارای معلولیت یکی از گروه‌های اولویت‌دار امدادرسانی در سوانح و بلایا هستند.

وی از مکان‌یابی GPS محل زندگی تمامی مددجویان مستمری‌بگیر در کشور خبر داد و گفت: در سوانح و بلایا به صورت پیشگیرانه از این طریق می‌توانیم به آنها کمک کنیم و در حوادث هدفمند و نقطه‌ای مشکلات آنها را در وهله اول با مراجعه رفع کنیم که این مهم می‌تواند در دستور کار دو دستگاه قرار گیرد. این در حالی است که سال گذشته مکان‌یابی برای بیش از ۴۰ هزار مرکز تحت پوشش صورت پذیرفت و با پیشرفت سیل پیشگیرانه افراد مستقر در تمامی مراکز را به راحتی جابجا کردیم و از آسیب احتمالی مددجویان پیشگیری کردیم.

قبادی‌دانا با اشاره به تمرکز بهزیستی بر خانواده‌محوری بر مکان‌یابی افراد تحت پوشش مستقر در خانواده‌ها در آینده‌ای نزدیک تاکید کرد و گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین NGO جهانی با توجه به ارتباط با فدراسیون جمعیت‌های هلال احمر و صلیب سرخ جایگاه برجسته‌ای دارد؛ لذا ظرفیت‌هایی که در حوزه داوطلبان و جوانان دارد می‌تواند برای جامعه هدف بهزیستی اولویت قائل شود چنانکه در تجربه کرونا شاهد این همکاری نزدیک در مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان بودیم که امیدواریم سازمان‌یافته‌تر ارتقاء پیدا کند و از این ظرفیت در راستای خدمت‌راسنی به جامعه استفاده کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با بیان اینکه مجموعه داوطلبان، موسسات غیردولتی و مردم‌نهاد، داوطلبان و ... از شرکاء اصلی بهزیستی در انجام فعالیت‌ها هستند، یادآور شد: جمعیت هلال احمر در ۲ سال اخیر مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به بهزیستی در قالب کمک به معلولان ضایعه نخاعی و ساخت و تعمیر منازل مددجویان آسیب‌دیده از سیل کمک کرد.

کد خبر 28006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک