واکنش بهزیستی به قطع سهیمه بنزین معلولان از سوی ستاد سوخت

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نسبت به قطع سهیمه بنزین معلولان از سوی ستاد سوخت واکنش نشان داد.

محمد نفریه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که چرا سهمیه سوخت معلولان از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت ملغی شد، اظهار کرد: ما نیز هفته گذشته این موضوع را مطلع شدیم و از آن هفته پیگیری‌های لازم برای این موضوع انجام شد.

وی تصریح کرد: در کارگروه موضوع بند ۸ مصوبه هیئت وزیران از سال گذشته سهمیه سوخت برای جمعی از معلولان در نظر گرفته شد که بر همین اساس علاوه بر سهمیه ۶۰ لیتری در ماه، ۴۰ لیتر اضافی نیز بر اساس این مصوبه  برای معلولان در نظر گرفته شده است.

نفریه  با اشاره به اینکه ۲۸ هزار نفر از معلولان که دارای پلاک ویژه بوده‌اند از سهمیه ۴۰ لیتری بهره‌ برده‌اند، افزود: ما از سال قبل اعلام کردیم که  ۳۳۶ هزار نفر از معلولان نیازمند به این سهمیه هستند اما مسئولان مربوطه در این بخش تنها ۲۸ هزار نفر از معلولان که دارای پلاک ویژه بودند را مستحق دریافت این سهمیه می‌دیدند!

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور متذکر شد: علیرغم قطع شدن این سهمیه هنوز نامه مکتوبی از سوی ستاد مدیریت حمل‌و نقل سوخت به سازمان بهزیستی  صورت نگرفته است اما پیگیری‌هایمان را آغاز کرده‌ایم البته صحبت‌های نیز وجود دارد که احتمال دارد مبلغ ریالی ۴۰ لیتر بنزین سهیمه معلولان به آنها پرداخت شود که درخواست سازمان این است که این تسهیلات به ۳۳۶ هزار معلول داده شود و این افراد کسانی هستند که نیاز به تردد در سطح شهر برای پیگیری امور تحصیلی، توانبخشی و درمانی و... دارند.

وی یادآور شد: از قبل درخواست شده که نماینده‌ای نیز از بهزیستی در کارگروه موضوع بند ۸ مصوبه هیئت وزیران حضور پیدا کند که امیدواریم با این موضوع موافقت شود همچنین تعداد بیشتری از معلولان از این تسهیلات استفاده کنند.

کد خبر 26600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =