کرمانشاه| افتتاح دوهزارمین واحد مسکونی روستایی مددجویان زلزله‌زده بهزیستی استان کرمانشاه

معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، گفت: امسال متعهد شده‌ایم ۵۴ هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «ذوالفقار  یزدان‌مهر» معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور در آیین افتتاح دوهزارمین واحد مسکونی روستایی مددجویان زلزله‌زده بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به تخریب ۲۵۹۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در زلزله سال ۹۶ استان کرمانشاه، گفت: خوشبختانه از همان زمان عزم جدی برای بازسازی واحدهای مددجویان شکل گرفت و امروز شاهد افتتاح دو هزارمین واحد مسکونی مددجویان هستیم.

معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، افزود: در کنار ساخت واحد مسکونی برای مددجویان زلزله زده، بهزیستی از ساخت واحد مسکونی برای دیگر مددجویان خود غافل نمانده و هم اکنون ۱۵ هزار واحد مسکونی توسط قرارگاه خاتم (ص)، ۵۲۵۲ واحد توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه و ۶ هزار واحد دیگر توسط بسیج سازندگی در حال ساخت است.

وی، افزود: همچنین ساخت ۶۵۸۸ واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلوله کشور در حال ساخت که از این تعداد ۱۷۸ واحد سهم استان کرمانشاه است؛ برای ساخت هر یک از این واحدها ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

یزدان‌مهر با اشاره به تورم و گرانی مصالح، گفت: با توجه به این شرایط باید برای هر واحد ۱۲ میلیون تومان تامین می شد تا فشاری به مددجویان در بخش سهم آورده وارد نشود. در همین راستا همایش خیرین در مشهد برگزار  شد و خوشبختانه در همان مراسم مشکل تامین این مبلغ برای ۴۷ واحد مددجویان استان کرمانشاه مرتفع شد. امروز هم استاندار تامین ۵۰ درصد از این مبلغ را برای ۱۳۱ واحد باقی مانده خانوارهای دو معلول استان فراهم کردند.

معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، در ادامه اشاره‌ای هم به اقدامات بهزیستی در بحث اشتغال مددجویان داشت و افزود: امسال متعهد شده‌ایم ۵۴ هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش ایجاد کنیم. در همین راستا به هر کارآفرینی که معلولان و مددجویان بهزیستی را بکار گیری کند مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود.

یزدان مهر در پایان یادآور شد: همچنین ۲۳ درصد حق بیمه سهم کارفرما برای این افراد پرداخت می‌شود و برای تثبیت اشتغال معلولان پرداخت این مبلغ تا ۵ سال ادامه خواهد داشت.

کد خبر 2147

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =