۱۵۰۰۰ واحد مسکونی تا پایان سال به مددجویان بهزیستی تحویل می‌شود

مدیرکل دفتر مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فرآیند احداث مسکن برای مددجویان بهزیستی گفت: تا پایان سال ۱۵ هزار واحد مسکونی احداث به و مددجویان این سازمان واگذار خواهد شد.

 علی ربوبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: از ابتدای تشکیل سازمان بهزیستی تا به امروز، ۱۲۳ هزار و ۲۱ واحد مسکونی با مشارکت دستگاه‌های  متولی از جمله وزارت مسکن راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، خیرین و... احداث شده است.

وی تصریح کرد: همچنین ۴۶ هزار واحد مسکونی در قالب تفاهمنامه‌های مختلف در دست ساخت قرار دارد که از این تعداد ۷ هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی احداث خواهد شد.

مدیرکل دفتر مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با آخرین وضعیت احداث ۴۶ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۵ هزار و ۴۰۰ واحد در مرحله نازک‌کاری، ۸ هزار واحد در مرحله سفت‌کاری، ۳۶۰۰ واحد در مرحله پی‌سازی، ۵۵۰۰ واحد در مرحله صدور پروانه همچنین ۳۵۰۰ واحد در مرحله تملک زمین قرار دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که تا پایان سال چه تعداد واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی تحویل خواهد شد، گفت: بنا داریم ۱۵ هزار واحد را آماده و در اختیار مددجویان قرار بدهیم.

ربوبی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده در راستای خانه‌دار شدن مددجویان تحت پوشش بهزیستی افزود: در مناطق روستایی و برای زنان سرپرست خانوار و همچنین معلولانی که سرپرست خانوار هستند، تسهیلاتی در قالب وام ۴۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده که این وام از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت خواهد شد همچنین مبلغ ۱۰ میلیون تومان نیز از سوی سازمان بهزیستی به عنوان وام بلاعوض به این افراد پرداخت می‌شود.

مدیرکل دفتر مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور گفت: در مناطق شهری نیز تسهیلات در نظر گرفته شده در قالب وام قرض‌الحسنه به مددجویان ۴۵ میلیون تومان و با کارمزد ۴ یا ۹ درصد خواهد بود که این وام توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت می‌شود علاوه بر آن سازمان بهزیستی نیز مبلغ ۱۰ میلیون تومان به عنوان وام بلاعوض پرداخت می‌کند.

کد خبر 18296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =