کد خبر: 2771
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
معتادان

مدیر کل بهزیستی استان تهران شایع‌ترین بیماری بین معتادان را هپاتیت و ایدز عنوان کرد و گفت: البته تعداد معتادانی که دارای بیماری خاص یا واگیردار باشند قابل توجه نیست.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، داریوش بیات‌نژاد در رابطه با ساماندهی معتادان متجاهری که دارای زخم باز یا بیماری واگیردار هستند، اظهار کرد: سازمان بهزیستی برای رسیدگی به وضعیت معتادان دارای بیماری‌های خاص از نیمه سال ۹۶ وارد عمل شد و در این راه با استفاده از اصول علمی موارد را پیش برد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران افزود: در همان سال ۹۶ مرکز غربالگری ایجاد شد و معتادان از کف خیابان‌ها و مناطق مختلف از سوی نیروی انتظامی جمع‌آوری شده و با دستور مقامات قضائی در مرکز غربالگری مورد پذیرش قرار گرفتند و این اقدام درحال حاضر نیز انجام می‌شود؛ در مرکز غربالگری وضعیت فیزیکی و جسمانی معتادان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: با توجه به آزمایش‌هایی که از افراد گرفته می‌شود، معتادان به مراکز نگهداری معتادان انتقال پیدا می‌کنند و مدیریت خوبی که در کمپ‌ها صورت گرفته، تاکنون مشکلی درباره معتادان دارای بیماری خاص وجود نداشته است.

بیات‌نژاد اعتیاد را بیماری درحال گسترش در جامعه عنوان کرد و گفت: برخی از معتادان دارای بیماری ایدز،هپاتیت یا بیماری پوستی هستند اما این افراد نیز در طرح‌های غربالگری بعد از شناسایی به مراکز موردنظر انتقال داده می‌شوند.

وی شایع‌ترین بیماری بین معتادان را هپاتیت و ایدز عنوان و خاطرنشان کرد: البته تعداد معتادانی که دارای بیماری خاص یا واگیردار باشند قابل توجه نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.