آغاز طرح ورزش و بازی های بومی محلی در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق روستایی

طرح ورزش و بازی های بومی محلی فراگیر در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه برای افراد دارای معلولیت ساکن روستا در ۸ استان آذربایجان شرقی، مازندران، کردستان، زنجان، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، ایلام و اصفهان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل،دکتر محمد رضا شهبازی مدیر کل دفتر توانمندی سازی معلولین سازمان بهزیستی ضمن اعلام این خبر، هدف از برگزاری این طرح را توسعه برنامه های توانمند سازی معلولین در مناطق روستایی و دسترسی هر چه بهتر افراد دارای معلولیت به امکانات ورزشی دانست و افزود:با اجرای این طرح افراد معلول ضمن پرورش قوای جسمانی ،روانی و افزایش مهارت های ارتباطی خویش می توانند  قابلیت های خود را در سایر زمینه ها و مشارکت اجتماعی ارتقا بخشند.

وی  گفت:  این طرح در سه مرحله اجرا می شود که در مرحله اول  افراد دارای معلولیت ،کارشناسان و تسهیلگران مورد شناسایی و ارزیابی قرار می گیرند. در مرحله دوم  افراد برگزیده آموزش های لازم را فرا می گیرند و در مرحله سوم  تجهیزات ورزشی تهیه و توزیع می شوند و با  شروع فعالیت های ورزشی به مدت چهار ماه ، رقابت های ورزشی در سطح شهرستان ها و استان برگزار می شود.

شهبازی گفت:مرحله اول طرح از تاریخ ۱۰ شهریور ماه در ۸ استان آغاز شده است که در ادامه با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا،مراحل بعدی طرح انجام خواهد شد.

وی افزود سال گذشته این طرح در سه استان به صورت آزمایشی اجرا شد که نتایج مثبت آن مورد توجه افراد دارای معلولیت و مسئولین سازمان قرار گرفت و بر اساس دستور رییس سازمان یک برنامه پنج ساله تدوین شد که متناسب با بودجه ارائه شده، تا سال ۱۴۰۳ تمامی استان ها تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

کد خبر 23613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =