۱۳ درصد درخواست های طلاق‌ در زنجان به دادگستری ارجاع شده است

مدیرکل بهزیستی استان زنجان، با بیان اینکه سامانه «تصمیم» در کاهش طلاق زوج‌های زنجان موثر است، گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۳ درصد درخواست های طلاق‌ به دادگستری ارجاع شده است.

محمد محمدی قیداری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه طلاق طی ۲ سال گذشته در استان زنجان کاهش یافته است، گفت: طی ۶ ماهه سال جاری طلاق در استان افزایش دارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۶ درصد از درخواست طلاق‌ها در استان زنجان به دادگستری ارجاع شد، اظهار کرد: در ۶ ماهه سال جاری ۱۳ درصد درخواست های طلاق به دادگستری ارجاع شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان، با بیان اینکه سامانه «تصمیم» در کاهش طلاق زوج‌های زنجان موثر است، گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از یک هزار و ۱۷۴ مشاوره به زوجین در استان ارائه شده است.

محمدی قیداری تاکید کرد: با وقوع دادن طلاق، دیگر آسیب‌های اجتماعی مانند کودکان کار و خیابانی، زنان بی سرپرست و سرپرست خانوار به هم افزایش می‌یابد.

وی افزود: در استان زنجان آموزش قبل از ازدواج، حین و بعد ازدواج توسط بهزیستی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان، استقبال زوجین از دوره آموزشی را بسیار مطلوب اعلام کرد و گفت: دوره‌های آموزشی ازدواج در استان تقویت می‌شود.

کد خبر 23586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک