در رسانه| ۴.۶ میلیارد ریال هزینه برای تامین مسکن خانوارهای ۲ معلول ایلام

ایلام - ایرنا - کارشناس ساختمان و مسکن اداره کل بهزیستی ایلام گفت: چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در سال جاری به عنوان کمک‌هزینه مسکن به خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول این استان پرداخت شده است.

جعفر جهانپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار بصورت کمک بلاعوض به ۵۷ نفر از خانوارهایی که حداقل دو عضو معلول دارند در مناطق شهری و روستایی پرداخت شده است.

وی میزان کمک بلاعوض به خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول در مناطق روستایی را ۳۶۰ میلیون ریال و در مناطق شهری ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و یادآور شد: بر اساس دستورالعمل جدید سازمان بهزیستی کشور این کمک بلاعوض در مناطق شهری به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی همچنین از پرداخت بیش از ۹ میلیارد ریال اعتبار کمک بلاعوض مسکن به حدود ۱۰۰ خانوار مددجو و افراد دارای معلولیت این سازمان در آینده نزدیک خبر داد.

به گفته جهانپور، پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال در مجموع ۴۰۰ نفر از مددجویان و افراد دارای معلولیت زیر پوشش این سازمان از کمک هزینه بلاعوض مسکن این سازمان برخوردار شوند.

وی یادآور شد: همچنین در سال جاری تاکنون نزدیک به ۴۰۰ مورد انشعاب آب و فاضلاب، برق، گاز، عوارض شهرداری و صدور پروانه ساختمانی مددجویان رایگان صادر شده است که تا پایان سال به هزار و ۸۰۰ مورد افزایش خواهد یافت.

۳۸ هزار نفر در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند.

کد خبر 21072

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک