دانشجو

تریبون آزاد با موضوع بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان سمنان در ستاد بهزیستی استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان تریبون  آزاد دانشجویی با حضور علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان، حسین نوحی معاون پشتیبانی و منابع انسانی ،خانم محقق مسئول بازرسی ،خانم عربی دبیر شورای فرهنگی و امور دانشجویی و خانم سورمه رئیس اداره پذیرش و هماهنگی ستاد بهزیستی استان سمنان برگزار شد.

 تریبون آزاد دانشجویی دانشجویان  تحت  حمایت اداره کل بهزیستی استان سمنان در هفته بهزیستی در استان  برگزار شد. کارشناسان اداره پذیرش و هماهنگی ، امور دانشجویی ستاد و تعدادی از دانشجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستانهای سمنان، سرخه و مهدیشهر نیز حضور داشتند.

مدیر کل بهزیستی استان سمنان در ابتدا ضمن تبریک به مناسبت هفته بهزیستی و گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) و شهدا علی الخصوص شهید گرانقدر دکتر محمد علی فیاض بخش  بیان داشت: سازمان بهزیستی در کنار دیگر فعالیتهای تخصصی  افتخار حمایت و پشتیبانی از دانشجویان عزیز را دارد و با پرداخت بخشی از شهریه دانشجویان امیدوار است جامعه هدف فرهیخته، متخصص و توانمند تحویل جامعه دهد.

مدیر کل بهزیستی استان سمنان گفت: اداره کل بهزیستی استان سمنان در حد توان و بضاعت در صدد رفع مشکلات و ارائه خدمات به دانشجویان تحت پوشش بهزیستی است و تمام تلاش ما در راستای  خدمات تحصیلی به دانشجویان این است که آنان فقط دغدغه تحصیل داشته باشند.

ایزدپور بیان داشت: هدف از تریبون آزاد دانشجویی و حضور مسئولین ستاد در کنار شما دانشجویان شفاف سازی و نشان دهنده پیوند میان جامعه هدف و مسئولین عزیز است و انتظار می رود با مباحث مطرح شده در این همایش نکات کاربردی  استخراج و انعکاس یابد.

در این همایش که با استقبال دانشجویان تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان سمنان همراه بود ، دانشجویان از زحمات و پیگیریهای مدیر کل و مسئولین اداره کل بهزیستی استان به جهت حمایتهای بی دریغ و دیدارهای مددجویی و دانشجویی تقدیرو تشکر کردند و مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

بیشترین خواسته ها و مسائل مطرح شده از سوی دانشجویان علاوه بر مشکلات مالی، همکاری دستگاههای اجرایی در خصوص مناسب سازی و ایجاد فضای ایمن در سهولت رفت و آمد بود.

لازم به ذکر است  در سال تحصیلی 98-97  تعداد 300  دانشجو از حمایتهای اداره کل بهزیستی استان سمنان در دو بخش دانشگاه آزاد با 175 دانشجو و 125 نفر در دانشگاههای غیر آزاد(پیام نور، غیر انتفاعی) برخوردار شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.