پشتیبانی

رئیس سازمان بهزیستی کشور در هم‌اندیشی علمی_کاربردی سراسری معاونین پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی در سراسر کشور با تاکید بر اینکه ۱۷۸ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند، گفت: یک تبعیض ناخواسته برای سرپرستان خانوار معلول شکل گرفته بود که در توافق مجدد بین بهزیستی و کمیته امداد مقرر شد تا سهم ۲۵ درصدی اعتبارات بهزیستی به ۳۳/۳ درصد افزایش پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور در هم‌اندیشی علمی_کاربردی سراسری معاونین پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی در سراسر کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء هفتم تیر با بیان اینکه یک سیستم خوب، سیستمی کارآمد و سالم است که ذی‌نفعان نهایت رضایتمندی را دارند، گفت: به عنوان مثال طبق برنامه توسعه کشور مکلف به راه‌اندازی اورژانس اجتماعی در ۱۵۰ شهر شدیم اما برای تامین ماشین و اعتبار، فراهم آوردن مکانیزم‌های کنترلی، نبود حکم قضایی با مشکلاتی روبرو است؛ لذا باید نگاه سیستمی را برای رفع این چنین مشکلات جایگزین نگاه موردی کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر احصاء اولویت و وظیفه اصلی بهزیستی، تصریح کرد: بسیاری از خدمات ارائه‌شده بالاخص در حوزه پیشگیری موازی‌کاری است بطوری که مخاطبین بهزیستی اعم از مددجویان، خیرین و فعالان سلامت اجتماعی باید به مرکزی جامع از خدمات بهزیستی دسترسی داشته باشند. این در حالی است که بسیاری از افراد مستحق و نیازمند به خدمات بهزیستی زبان گفتن و پای آمدن ندارد.

وی با بیان اینکه اولین ملزومه برای برنامه‌ریزی آمار و اطلاعات صحیح و بروز است، ادامه داد: شفاف‌سازی عملکرد، امری پیشگیرانه است که نظارت‌پذیری را هموار می‌کند؛ بر این اساس اکنون ۲۱ هزار قرارداد بهزیستی بر روی سایت www.shafaf.behzisti.net  بارگذاری شده است.

قبادی‌دانا با تاکید بر اینکه ۱۷۸ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند، افزود: یک تبعیض ناخواسته برای سرپرستان خانوار معلول شکل گرفته بود که با رایزنی‌های صورت گرفته سعی بر این شد که مبلغ مورد نظر برای این افراد تامین شود؛ لذا در توافق مجدد بین بهزیستی و کمیته امداد مقرر شد تا سهم ۲۵ درصدی اعتبارات بهزیستی به ۳۳/۳ درصد افزایش پیدا کند؛ بطوری که مستمری در سال گذشته یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که امسال به ۲ هزار و ۷۶۰ میلیارد رسیده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سرمایه‌گذاری روی نیروهای انسانی صرفه‌جویی است، در پایان یادآور شد: هرچه پرسنل و شاغلین در بهزیستی شرایط زندگی بهتری داشته باشند، سرمایه است؛ لذا شان و جایگاه پرسنل بهزیستی باید حفظ شود.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

» آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.