لزوم هم راستایی سیستم تربیتی خانواده‌ها و مراکز آموزشی

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور گفت:سیستم تربیتی خانواده‌ها و مربیان و مراکز آموزشی باید هم راستا باشد، چراکه اگر این گونه نباشند باعث تضاد در کودکان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در مراسم زنگ انقلاب در مرکز رفاه کودک و خانواده نسل آینده تهران ضمن تبریک دهه فجر اظهار کرد: کودکان یکی از حوزه‌های مهم سرمایه گذاری ما هستند و با ارتقای نوع تفکرمان برای تربیت کودکانی خلاق می‌توانیم در مواجهات جهانی موفق‌تر عمل کنیم.

وی با بیان اینکه باید بر روی کودکان در سنین دبستان و پیش دبستان سرمایه گذاری کنیم، افزود: باید منابع لازم در تربیت کودکان را برای عموم مردم جامعه فراهم کنیم، چراکه رشد همه جانبه کودکان مهم است و باید آن‌ها در تمام ابعاد تکامل پیدا کنند و یک بعدی تربیت نشوند.

فرید با بیان اینکه مدل تربیتی ایرانی و اسلامی را باید گسترش دهیم، گفت: سیاستی که برای تربیت کودکان باید داشته باشیم، تمرکز بر روی آموزش مهارت‌های زندگی است، اگر کودکان را در این زمینه توانمند کنیم آینده خوبی خواهیم داشت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور بیان کرد: سیستم تربیتی خانواده با مربیان و مراکز آموزشی باید هم راستا باشد، چراکه اگر هم راستا نباشند باعث تضاد در کودکان می‌شود و اگر اقدامات مختلف در تربیت کودکان را مانند یک پازل در کنار هم قرار دهیم می‌توانیم در تربیت کودکان موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه کودکان یک نگاه آینده نگارانه است، افزود: برای ساخت آینده باید برنامه داشته باشیم که یکی از این برنامه‌ها توجه به تربیت کودکان در دوره قبل از تولد است.

کد خبر 13105

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

خدمات بهزیستی