ورزشکار و نویسنده دارای معلولیت شیرازی در رقابت های جهانی پاراتکواندو افتخار آفرینی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس این ورزشکار نویسنده و دارای معلولیت که افتخارهای زیادی در کارنامه دارد، در رقابت‌های جهانی که در رشته پومسه (اجرای حرکات نمایشی) در کشور بلژیک و به صورت آنلاین برگزار شد، در رده نخست جهان قرار گرفت.

او گفت:  این رقابت‌ها در ۲ رده سنی برگزار شد و من در رده بالای ۱۸ سال شرکت کردم و توانستم مقام نخست را کسب کنم.

این بانوی قهرمان ادامه داد: هم اینک با وجود شیوع بیماری کرونا تمرینات خود را زیر نظر مربیان تیم ملی در منزل دنبال می‌کنم و در حال حاضر هم در ترم هفتم رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه شیراز به تحصیل اشتغال دارم.

نبوی، با اشاره به اینکه هزینه تمرین و کلاس‌هایم را خودم پرداخت می‌کنم، افزود: از مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس درخواست دارم با توجه به اینکه ملی پوش هستم، هزینه کلاس و تمرین برایم رایگان شود.

مهتاب نبوی، که نویسنده ۲ کتاب با عنوان‌های "در نگاه مهتاب" و "تا بی نهایت" است، گفت : اگر فرصتی فراهم شود قصد دارم سومین کتابم را هم منتشر کنم.

سیده مهتاب نبوی که در سال ۱۳۷۷در شیراز تولد یافت، تکواندو را از ۹ سالگی آغاز کرد و در سال ۲۰۱۹ در رقابت‌هایی که به میزبانی کشور ترکیه برگزار شد، مدال ارزشمند طلای جهان را در وزن منهای ۵۸ بر گردن آویخت.

او همچنین در رقابت‌های پارا آسیایی ۲۰۱۸ که در شهر هوشیمینه کشور ویتنام برگزار شد،یک نشان طلا و یک برنز کسب کرد و افزون بر این چندین مدال رنگارنگ مسابقه‌های بین‌المللی و داخلی را در کارنامه دارد.

با نهایت خرسندی به این بانوی پر افتخار فارس تبریک عرض نموده و برایشان آرزوی توفیق روزافزون را خواستاریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک