استاندار اردبیل گفت: کمپ انزاب که یک مجموعه کامل در ترک اعتیاد و ایجاد اشتغال برای معتادان است باید به سرعت احداث و راه‌اندازی شود.

اکبر بهنامجو همزمان با هفته بهزیستی و در جمع کارکنان و مدیران اداره کل بهزیستی استان اردبیل اظهار کرد: بهزیستی و کمیته امداد حداقل‌های دولت اسلامی را برای محرومان و نیازمندان فراهم می‌کنند که این حرکت خداپسندانه نیاز به همراهی و همکاری خیرین دارد.

وی با بیان اینکه ارائه این خدمات باید صادقانه و به دور از هرگونه منت‌ گذاشتن بر سر محرومان و نیازمندان باشد، خاطرنشان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی کمک به محرومان و نیازمندان از ضرورت‌های جامعه اسلامی است که البته در این راستا باید از جلب مشارکت‌های مردمی بیشتر بهره گرفت.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه اشتغال و ایجاد ظرفیت‌های بی‌نظیر در بحث توانمندسازی خانواده‌ها به همراه کاهش آسیب‌ها انجام شده است، افزود: بهزیستی با کمک سایر دستگاه‌ها و از طریق جذب اعتبارات ملی باید به راه‌اندازی کمپ انزاب کمک کنند تا فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی برای افراد معتاد فراهم آید.

بهنامجو با یادآوری اینکه 80 درصد سرقت‌های رخ داده در اردبیل خرد و اغلب توسط افراد معتاد انجام می‌شود، تصریح کرد: باید کاری کنیم تا این افراد با پرهیز از مصرف مجدد موادمخدر در چرخه سلامت نفس و روح قرار گرفته و زمینه اشتغال و کسب درآمد حلال آنها به طریق مطلوب فراهم آید.

وی توجه به رویکرد جلب مشارکت‌های عمومی را در کنار انجام کارهای کارشناسی در بخش‌های مختلف یادآور شد و بیان کرد: بهزیستی اقدام خوبی را در راستای توانمندسازی گروه‌های نیازمند جامعه در قالب گروه‌های مالی خرد در مناطق روستایی و محروم آغاز کرده که این امر علاوه بر افزایش متوسط درآمد خانوارها به ماندگای آنها در این مناطق کمک می‌کند.لازم به ذکر است برنامه تامین مالی خرد با 326 گروه و 5216 عضو در بیش از 100 روستای استان در حال اجراء است .

استاندار اردبیل گفت: ما از طریق کارگروه اشتغال استان تلاش می‌کنیم تا منابع خوبی را به طرح‌های خوداشتغالی به ویژه در مناطق روستایی برای فرش، صنایع دستی، دامداری‌های سنتی و صنعتی و ... پرداخت کنیم تا امکان اشتغال بیشتر در این مناطق فراهم آید.

بهنامجو با قدردانی از تلاش مجموعه بهزیستی استان اردبیل در ارائه خدمات به جامعه هدف و همچنین اجرای برنامه‌های پیشگیرانه در بخش ارتقای سلامت افراد جامعه اظهار کرد: غربالگری شنوایی، بینایی، ارائه مشاوره‌های ژنتیکی، روانشناختی به همراه توسعه مهدهای کودک در مناطق شهری و روستایی بستری را فراهم می‌کند تا در گروه‌های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان تثبیت سلامت از لحاظ روحی، روانی و بدنی فراهم آید تا بهترین نیروی انسانی در مجموعه‌های عملی و دانشگاهی تربیت شود.

در این دیدار صمیمی مدیرکل بهزیستی فعالیت های شاخص بهزیستی استان را طرح و برای حل برخی از مشکلات مطروحه ازجمله تامین منابع مالی بصورت کمک موردی به مددجویان از سوی استاندار قول مساعد داده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک