مدیرکل بهزیستی استان ایلام از پرداخت ۴۲۰ میلیارد ریال خدمت مسکن به مددجویان بهزیستی ایلام در طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، "حسین نورعلیوند" با بیان اینکه این اعتبار در زمینه ساخت مسکن و همچنین پرداخت ودیعه مسکن در قالب کمک بلاعوض به جامعه هدف سراسر استان پرداخت شده است گفت: بخشی از این اعتبار شامل مشارکت در احداث ۳۸۰ واحد مسکونی مددجویان بوده است؛ این کمک برای مددجویان و خانواده‌های دارای یک عضو معلول ساکن در مناطق روستایی و شهری یک میلیارد ریال و برای خانواده‌های دارای دو عضو معلول به بالا ساکن در مناطق روستایی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ساکن در مناطق شهری دو میلیارد ریال برای ساخت یا خرید مسکن بوده است.

وی افزود: علاوه بر این ۹۳۶ مددجو از هزینه‌های انشعاب برق، گاز، آب و همچنین صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری نیز در مجموع به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۶۴۱ میلیون ریال معاف شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام بیان کرد: همچنین بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با شرکت گاز، ۱۸۳مورد گازکشی منازل مددجویان در مناطق شهری و روستایی رایگان انجام شده است.

وی به پرداخت کمک ودیعه مسکن مددجویان اشاره کرد و گفت: در طول سال گذشته ۳۹۸ خانوار جامعه هدف اعم از مددجوی و افراد دارای معلولیت، ودیعه مسکن تا سقف یک میلیارد ریال و ۳۰۸ مورد نیز تسهیلات ودیعه مسکن با سرانه ۸۰۰ میلیون ریال دریافت کرده‌اند.

نورعلیوند افزود: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با شرکت گاز، ۱۸۳مورد عملیات گازکشی منازل شهری و روستایی مددجویان در طول سال گذشته رایگان انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد