ساماندهی کودکان کار و خیابان استان تهران در حال انجام است

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در تلاشیم به نقطه‌ای برسیم که دیگر شاهد حضور کودکان در خیابان‌ها نباشیم، گفت: طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان در استان تهران در حال انجام است و به زودی در استان البرز کلید می خورد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از مجلس، "وحید قبادی دانا" رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان استان تهران، گفت: این طرح توسط بهزیستی و با مشارکت شهرداری، استانداری، وزارت کشور و سایر دستگاه های دخیل در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ۷۰ درصد کودکان کار خیابان از اتباع خارجی هستند اداره کل اتباع خارجی در معاونت امنیتی وزارت کشور هم فعال شده‌اند، افزود: مراکزی برای این کار تعیین شده و با همکاریNGO ها و سازمان های مردم نهاد ساماندهی انجام می شود.

قبادی‌دانا ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع ساماندهی کودکان کار و خیابان موضوعی اجتماعی است مسائل اقتصادی هم بر آن تاثیرگذار و مساله فقر یکی از مسائل است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: با کمک مردم، دستگاه ها و ارگان های دخیل این طرح در استان تهران در حال اجرا است و به زودی در استان البرز نیز کلید خواهد خورد.

وی افزود: امیدواریم ساماندهی کودکان کار و خیابان در کلان شهرها به نحو احسن انجام شود؛ در تلاشیم به نقطه‌ای  برسیم که دیگر شاهد حضور کودکان در خیابان ها نباشیم؛ شورای سازمان اجتماعی وزارت کشور، شهرداری ها، سازمان بهزیستی و NGO تلاش زیادی برای به سرانجام رسیدن طرح دارند.

کد خبر 859

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک