آذربایجان شرقی| ارائه خدمات به 33 هزار نفر در مراکز سرپایی ،درمان و کاهش آسیب بهزیستی

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در همایش سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر از ارائه خدمات به 33 هزار نفر در مراکز سرپایی ،مراکز درمان و کاهش آسیب بهزیستی استان در سال گذشته خبر داد.

محسن ارشد زاده در این همایش که با حضور استاندار آذربایجان شرقی و روسای سایر ادارات در استانداری برگزار شد ؛ با اشاره به آماده سازی شغلی 622 نفر از بهبود یافتگان در سال گذشته افزود: توانمندسازی و اشتغال بهبود یافتگان جزء اولویتهای کاری بهزیستی برای این قشر می باشد ؛ که در این راستا علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی برای 962 نفر از بهبود یافتگان ،45 میلیارد ریال تسهیلات از محل تسهیلات و اعتبارات جامعه هدف بهزیستی جهت اشتغال این قشر پرداخت شده وهمچنین 281 نفر از آنان ایجاد اشتغال نموده و 120 میلیون تومان حق بیمه کارفرمایی در این راستا پرداخت گردید.

ارشد زاده با بیان فعالیت بهزیستی در سه محور پیشگیری ،درمان و بازتوانی و توانمند سازی و اشتغال، از اجرای طرحهای متعدد بهزیستی همچون طرح خانه کودک مدرسه ،طرح کاج ،طرح ظرفیت سازی همیاران و ... در راستای پیشگیری خبرداد با بیان کاهش سن مصرف مواد و شیوع بین نوجوانان ،شیوع اچ آی وی ، افزایش تولید مواد مخدر به ویژه روانگردانهای شیمیایی را از اهم موارد الزام آور فعالیت بی وقفه در این زمینه عنوان کرد.

کد خبر 814

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک