همدان| جمع آوری 400 معتاد متجاهر در ایام پایانی سال گذشته

مدیرکل بهزیستی استان گفت: طی ایام پایانی سال گذشته ۴۰۰ معتاد متجاهر از سطح استان همدان جمع‌آوری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان همدان، مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر بیش از ۲۰ دستگاه هستند اما گزارش‌ها تنها توسط ۴ کمیته بیان می‌شود، اظهار داشت: در هر جلسه برگزاری این شورا باید یک یا دو دستگاه گزارش دهند تا اقدامات انجام شده به درستی معرفی شود.

مدیرکل بهزیستی استان همدان از اقدامات کنترل مداخلات در کمپ‌های ترک اعتیاد و مراکز ماده ۱۶ خبر داد و گفت: ایجاد هم افزایی برای این اقدامات امری ضروری است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۷ برنامه تولیدی شامل ۵۰ دقیقه تا یک ساعت در زمینه آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار در راستای اطلاع رسانی توسط صدا و سیمای مرکز همدان تهیه و پخش شد، گفت: طی سال جاری در حوزه آگاه سازی و پاکسازی عمومی استان همدان قدم برمی‌داریم.

الوند با بیان اینکه پایان سال گذشته از طرف وزارت کشور تکلیفی ابلاغ شد که به واسطه آن باید ۱۱۵ معتاد متجاهر را از سطح شهر پاکسازی جمع‌آوری و پاکسازی می‌کردیم، گفت: خوشبختانه هماهنگی بین کمیته‌های شورای مبارزه با مواد مخدر استان عالی بود و بیش از ۴۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری شدند.

حمیدرضا الوند خاطرنشان کرد:مرکز ماده ۱۶ همدان ظرفیتی حدود ۱۰۰ نفر دارد اما با پیگیری‌ها و تامین شرایط، تا ۱۸۰ نفر را می‌توان پذیرش کرد.

مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه باید راهکاری در این زمینه اندیشیده شود گفت:  تعداد معتادان متجاهر جمع آوری شده بیش از سه برابر آنچه درخواست شده بود است و این یعنی بروز مشکل در تامین اعتبار. 

الوند افزود: طبق اعلام صورت گرفته اجازه پذیرش بیش از ظرفیت را نداریم و بنا بر این درخواست می‌شود تدابیری اتخاذ شود که بر اساس شرایط موجود استان هر موقع تشخیص داده شد ماده ۱۶ پذیرش را انجام دهد.

وی با بیان اینکه استان همدان جزو ۱۰ استانی است که در پایان سال گذشته باید چهار هزار معتاد متجاهر را جمع آوری می‌کردند نبود،  اما با پیگیری‌ها در این لیست قرار گرفت،اظهار داشت: تعداد نیروهای انتظامی و امنیتی در مرکز ماده ۱۶ همدان کم است و تقاضای افزایش تعداد این نیروها را داریم.

کد خبر 786

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک