سیستان و بلوچستان| کمک به اشتغال 1700 نفر از مددجویان و معلولین بهزیستی استان

معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال از ارائه خدمات تسهیل گری و کمک به اشتغال هزار و 700 نفر از مددجویان و معلولین تحت پوشش این نهاد در سال گذشته خبر داد.

 حمیدرضا براتپور معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال استان گفت: سال گذشته به هزار و 700 نفر از مددجویان و معلولین تحت پوشش این نهاد در سطح استان تسهیلاتی در قالب گروه های همیار، موسسات غیردولتی، کمک های بلاعوض و تعاونی، جهت راه اندازی مشاغل خرد خانگی، خوداشتغالی و کار آفرینی کسب و کار ارائه شده است.

وی توانمندسازی، اشتغال و رفع نیاز به مستمری بهزیستی را یکی از اهداف اصلی این سازمان برشمرد و تصریح کرد: از دیگر طرح های این سازمان ارائه مشوق های مناسب به کارآفرینانی است که از مددجویان و معولین تحت پوشش به عنوان نیروی کار در مجموعه خود استفاده کنند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات عدیده معلولین در امر استخدام و اشتغال، سازمان بهزیستی برای آن دسته از کارآفرینانی که اقدام به بکارگیری این افراد کنند، سهم بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد.

براتپور اذعان داشت: با توجه به اعلام معاون مشارکت های مردمی موسسات غیردولتی سازمان بهزیستی کشور در سال جاری هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان بهزیستی تخصیص می یابد.

کد خبر 740

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک