در رسانه |  ۱۸۶  میلیارد تومان به اشتغال مددجویان بهزیستی استان بوشهر ابلاغ شد

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر از ابلاغ ۱۸۶ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ و ۱۶ قانون بودجه به مددجویان بهزیستی استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان از این اعتبار در جامعه هدف توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر حسین اسدی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اینکه در استان بوشهر 27 هزار نفر معلول شناسایی شده است، اظهار داشت: 11 هزار نفر در حوزه معلول جسمی حرکتی، 3 هزار نفر در عرصه شنوایی، 3 هزار و 500 نفر در زمینه بینایی و مابقی در زمینه بیماری اعصاب و روان مزمن، اختلالات ذهنی و صوت و گفتار هستند.

وی بیشترین معلولان را جسمی، حرکتی دانست و تصریح کرد: بیشترین معلولان جسمی، حرکتی به سبب تصادفات ثبت شده که ایمن‌سازی جاده‌ها و خودرو و توجه به آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی یک ضرورت است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه معلولان ضایعات و آسیب‌دیدگی نخاعی حق پرستاری به‌صورت ماهانه پرداخت می‌شود گفت: علاوه بر دریافت مستمری معلولان یاد شده ماهانه به میزان یک میلیون تومان حق پرستاری دریافت می‌کنند که 393 معلول مشمول این مهم هستند.

اسدی‌راد مسکن معلولان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: امسال تعهد ساخت 195 واحد مسکونی ویژه معلولان بر عهده بهزیستی است و این درحالی است که 334 واحد مسکونی عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی از واگذاری 25 واحد مسکونی در استان بوشهر به جامعه هدف در روز جهانی معلولان خبر داد و بیان کرد: برای هر واحد مسکونی 100 میلیون تومان به معلولان عادی و 200 میلیون تومان به خانواده 2 معلولی به‌صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی تصریح کرد: امسال برای ایجاد 1200 فرصت شغلی در بهزیستی استان بوشهر برای جامعه هدف برنامه‌ریزی شده که در 8 ماه گذشته 870 شغل ایجاد و در سامانه رصد اشتغال ثبت شد.

اسدی‌راد از ابلاغ 186 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 18 و 16 قانون بودجه به مددجویان بهزیستی استان خبر داد و گفت: تاکنون 150 میلیارد تومان از این اعتبار در جامعه هدف توزیع شده است.

کد خبر 69403

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد