سالن‌های ارشاد یزد برای معلولان مناسب‌سازی می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با بیان اینکه تعدد رویدادهای فرهنگی هنری سیاست و اولویت اصلی ارشاد در یزد است، گفت: سالن‌های ارشاد یزد برای معلولان مناسب‌سازی می‌شود.

حسان عابدی صبح امروز در نشست خبری روز جهانی افراد دارای معلولیت و پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین کویر که به میزبانی یزد برگزار می‌شود اظهار داشت: یکی از سیاست‌های اصلی ارشاد در یزد تعدد رویدادهای فرهنگی و هنری در استان است.
وی با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی و هنری زمینه ایجاد نشاط و تغییر حال و هوای عمومی جامعه را به دنبال دارد تصریح کرد: جشنواره تئاتر معلولین یکی از رویدادهای هنری بسیار مهمی است که امسال پنجمین دوره آن برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد تصریح کرد: نگاه به جامعه معلولین در طول چند سال گذشته متفاوت بوده و امروزه از معلولین به عنوان افراد ناتوان یاد نمی‌شود و این عزیزان در انواع و اقسام رشته‌های فرهنگی و هنری و ورزشی و مشاغل مختلف حضور دارند و به خوبی فعالیت می‌کنند.
عابدی تصریح کرد: یکی از رشته‌های هنری که حضور معلولین در آن به خوبی دیده شده و آثار و گروه‌های خوبی هم به وجود آمده هنر تاثیرگذار تئاتر است و استان یزد نقش بسیار مهمی در این عرصه داشته و دارد.
وی ادامه داد: در استان یزد و به ویژه در شهرستان مهریز گروه‌های خوبی از معلولین داریم که در عرصه تئاتر فعالیت می‌کنند و در جشنواره همدان یکی از گروه‌های خوب استان یزد موفق به کسب جایگاه و رتبه مناسب شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه سالن‌های ارشاد یزد برای حضور معلولان وضعیت مناسبی ندارد گفت: در نشست‌هایی که با مدیران بهزیستی استان داشتیم، این جشنواره را زمینه خوبی دانستیم که نسبت به مناسب‌سازی تمامی سالن‌های در اختیار ارشاد اقدام لازم صورت پذیرد تا بتوانیم حضور معلولان در این سالن‌ها را هم به خوبی و بدون هیچ مشکلی شاهد باشیم.
عابدی عنوان کرد: هیچ محدودیتی برای اجرای عمومی گروه‌های تئاتر معلولان نداریم کما اینکه در شهرستان مهریز هم به خواست گروه‌های تئاتر و نمایش، سالن به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار گرفته و این اجراها برگزار شده است.

کد خبر 68910

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد