شهرری| غربالگری شنوایی بیش از ۴ هزار نوزاد

داود خادم سرپرست بهزیستی شهرستان ری از غربالگری شنوایی بیش از ۴ هزار نوزاد در شش ماهه ابتدای سال تا پایان مهرماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، سرپرست بهزیستی شهرستان ری گفت: اصلی ترین هدف در اجرای این برنامه کشف و مداخله زود هنگام شنوایی و فراهم کردن شرایطی برای شناسایی افت شنوایی دائم طفولیت و مداخله زودهنگام در این جمعیت برای جلوگیری از تأخیر گفتار و زبان است.

داود خادم در ادامه عنوان کرد: برنامه غربالگری شنوایی از بدو تولد در بیمارستان تا ۲۴ ماهگی انجام می پذیرد و این کار توسط ۲ نفر از ادیولوژیستها این شهرستان در حال اجرا می باشد و تعداد نوزادان و شیرخوارانی که در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ غربال شده اند به تعداد ۴ هزار و ۶۴۱ نفر می باشند.

وی اظهار داشت: ۱۸ مرکز تحت پوشش غربالگری شنوایی در شهرستان ری قرار دارد که که ۱۳ خانه بهداشت، بیمارستان های آیت اله کاشانی، صدیقه الزهراء، فیروزآبادی، شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) و کلیه خانه های بهداشت روستاها و مناطق محروم در حوزه شهرستان ری با این طرح همکاری دارند.

سرپرست بهزیستی شهرستان ری با اشاره به شناسایی نوزادان با اختلالات شنوایی گفت: مداخلات به هنگام مانند تجویز سمعک، کاشت حلزون و تربیت شنیداری باعث شد این افراد مشکلات گفتاری پیدا نکرده و در مدارس عادی حضور پیدا کنند و در واقع از معلولیت این افراد پیشگیری شود.

خادم درباره پرداخت کمک هزینه درمان به خانواده‌های نیازمند گفت: همچنین کمک هزینه برای این مداخلات بهنگام به خانواده‌های نیازمند پرداخت می‌شود و اگر خانواده نیازمند باشد، برای فرزند این خانواده که دارای مشکل شنوایی باشد کمک هزینه سمعک و کمک هزینه کاشت حلزون تعلق می‌گیرد.

کد خبر 68146

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد