در رسانه| پرداخت بیش از چهار میلیارد ریال کمک هزینه آزمایش ژنتیک در استان

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی ایلام گفت:امسال چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه به مراجعان برای انجام آزمایش های پزشکی حوزه ژنتیک از سوی بهزیستی پرداخت شده است.

به گزارش تابناک ایلام ؛ فروزان افسرده  اظهار کرد:امسال ۸۵۲ نفر با هدف کاهش معلولیت ها در این استان با حضور در مرکز ژنتیک مشاوره انجام دادند.این افراد با مراجعه به این مرکز از مشاوره های قبل از ازدواج، قبل از بارداری و پس از بارداری بهره مند شدند.

وی افزود: ۹۰ درصد از مجموع مراجعان به این مرکز برای انجام آزمایش به آزمایشگاه های داخل استان و یا خارج از استان ارجاع داده شده اند.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی ایلام با اشاره به اینکه انجام مشاوره ژنتیک بویژه قبل از ازدواج باعث پیشگیری درصد بالایی از معلولیت های مختلف می شود، گفت: زوج هایی که برای مشاوره به این مرکز مراجعه کنند در صورت نداشتن تمکن مالی مناسب برای انجام آزمایش از حمایت های مالی برخوردار می شوند.

افسرده اضافه کرد: این مدت چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه به مراجعان برای انجام آزمایش های پزشکی حوزه ژنتیک از سوی بهزیستی پرداخت شده است.

وی یادآور شد: ارائه خدمات مشاوره ای از جمله ژنتیک، اورژانس اجتماعی، مداخله در بحران و پیشگیری از معلولیت ها بخشی از خدمات تخصصی بهزیستی استان ایلام به عموم مردم است./م

کد خبر 68139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد