در رسانه| فرهنگ مناسب‌سازی در جامعه در حال نهادینه شدن است/بهبود ۲۰ درصدی مناسب‌سازی شهری

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ضمن تأکید بر جدی گرفتن مناسب‌سازی شهری گفت: فرهنگ مناسب‌سازی در جامعه در حال نهادینه شدن است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سلمان حسینی مدیرکل بهزیستی استان زنجان در جلسه مناسب‌سازی شهری از کاهش ادارات ارزیابی شده با وضعیت ضعیف در اجرایی کردن مناسب‌سازی خبر داد و اظهار کرد: فرهنگ مناسب‌سازی در جامعه در حال نهادینه شدن است و سه دستگاه اجرایی هواشناسی، پزشکی قانونی و اداره غله و خدمات بازرگانی در طول سال گذشته بین ۱۱ تا ۲۰ درصد در امر مناسب‌سازی رشد و بهبود داشته‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به ارزیابی سالانه ۶۰ دستگاه اجرایی با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: ۹ دستگاه اجرایی در ارزیابی جشنواره شهید رجایی رتبه خوب را کسب کردند و توانسته‌اند در حد مطلوب شرایط بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از خدمات را فراهم کنند.

وی خاطر نشان کرد: اجرای کامل مناسب‌سازی مسیر توسعه یافتگی، برقراری عدالت اجتماعی، فرصت برابر و پیشرفت همه جانبه را فراهم می‌کند و مناسب‌سازی دستگاه ها بیش از آنکه رابطه معناداری با اعتبارات داشته باشد، رابطه تنگاتنگ و معناداری با باور قلبی و نگرش مثبت مدیران به مقوله مناسب‌سازی دارد.

حسینی تصریح کرد: خروجی حاصل از بررسی‌ها، ضرورت آموزش مناسب‌سازی به مهندسان و متولیان را بیش از پیش نمایان می‌کند و اتخاذ راهکاری درباره الزام دستگاه‌های اجرایی برای شرکت در  جشنواره  شهید رجایی یک ضرورت  مهم تلقی می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه طی سالهای گذشته جلسات و کارهای ارزنده ای در خصوص مناسب‌سازی انجام شده است، معلولان از وضعیت مناسب‌سازی‌ها رضایت کامل ندارند و این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

وی یاد آور شد: دستگاه‌های اجرایی که نمره‌ای کمتر از ۲۵ را کسب کرده‌اند با وضعیت ضعیف ارزیابی می‌شوند و بهزیستی در تلاش است با برگزاری منظم جلسات، بازدید و نظارت مستمر سطح شاخص مناسب‌سازی را در  استان را افزایش دهد.

کد خبر 67553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد