اولین گردهمایی خانواده های فرزندپذیر فرزندان با نیاز های ویژه  استان کرمان برگزار شد

اولین گردهمایی خانواده هایی که فرزندان با نیازهای ویژه را به فرزند خواندگی انتخاب کرده اند ، با حضور علیرضا وحید زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان ، محمد قاسمی مدیر کل ثبت احوال کرمان ، مریم السادات طباطبائی مدیرکل امور بانوان استانداری ، علی ابراهیمی معاون امور اجتماعی بهزیستی و کارشناسان تخصصی واحد شبه خانواده و مسئولین سازمانها نهاد ها ی مرتبط با موضوع فرزند خانوادگی و موسسات خیریه موثر در ارایه خدمات به کودکان بیمار و سرطانی و شرکای اجتماعی و با شرکت خانواده هایی که فرزندان با نیازهای ویژه (بیمار و یا دارای معلولیت) را به فرزندخواندگی قبول نموده اند ، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان علیرضا وحید زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در این همایش طی سخنانی عنوان کرد : خانواده های فرزند پذیر  با پذیرش فرزند از ما پیوندی مستحکم را بین خودشان وبهزیستی ایجاد کرده اند .

 وی ضمن آرزوی روزهای خوب برای خانواده های فرزند پذیر افزود: جامعه ما یک سری وظایف مازاد ویک سری خدمات را متناسب با این  مازاد دارد.  و نیاز دارد که این خدمات به جامعه ارایه شود ،  بخشی از خدمات در حوزه دولت برنامه ریزی میشودوجنبه حاکمیتی دارد وبخشی از آن بحث مشارکتهای  مردمی است و توسط شرکای اجتماعی برنامه ریزی و اجرا میشود  ومازاد هر جامعه  ای در ترکیب لیست تعامل دولت ومردم مدیریت میشود.

 وحیدزاده اذعان داشت  : مردم در بخشی از مشارکت ، مال ودارایی و بعضی در فضای امنیتی جانشان را میگذارند.که مازاد به وجود آمده مدیریت شود وجامعه بتواند در شرایط مناسب زندگی به سر ببرد.

وی تصریح کرد:یکی از سازوکارهایی که در بخش مدیریت مازاد اجتماعی فعالیت می نماید بهزیستی است ویکی از مراکزی که ذیل بهزیستی به این موضوع می پردازد در واقع شیرخوارگاه است

مدیرکل بهزیستی کرمان اظهار داشت : سالیانه 100 تا 120 فرزند در شیرخوارگاه مادر کرمان پذیرش می شود که این فرزندان عمدتا" به خاطر بحث بی سرپرستی و  بد سرپرستی پذیرش میشوند ، مقوله بد سرپرستی در آمارهایی که بررسی کردیم بالاترین و مهمترین اختلال اجتماعی استان محسوب میشود .

وی در خصوص پذیرش فرزندان بدسرپرست گفت : در روند مداخلات ومددکاری  فرزندانی که والدین موثر ندارند وعلیرغم تلاشهای مددکاری نمی توانند والدین موثر داشته باشند به حوزه شیرخوارگاه منتقل میشوند واز آنجا در اختیار خانواده هایی قرار میگیرند که میل به فرزند خواندگی دارند،این بچه ها با همه تجربه های تلخ وآسیبهایی که در کودکی دیده اند به یک خانواده منتقل میشوند به همین دلیل در روند تخصصی ومددکاری ومشاوره حرفه ای سعی داریم بهترین خانواده پیدا کرده و به بچه ها وصل کنیم. تا بچه ها  در فضای آرام تداوم حیات دهند

وحید زاده افزود : انتظار ما این است خانواده ها این همراهی وهماهنگی را با سیستم جامعه به ویژه سیستم کارشناسی بهزیستی داشته باشند تا ارتباط موثری  را در رشد وموفقیت فرزندان  داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نگهداری از کودکانی که دارای بیماری خاص ویا دارای معلولیت می باشند به عنوان فرزند خوانده بسیار قابل توجه و اهمیت است گفت : خانواده هایی که این فرزندان را پذیرش میکنند دارای صفات والای انسانی بوده در واقع ایثار می کنند و این عزیزان هم از لحاظ اجتماعی و هم از بعد فرهنگی و مذهبی جایگاه خاصی را دارند.

محمد قاسمی مدیرکل ثبت احوال کرمان در این همایش اظهار داشت  : خوشحالم که در فرایند فرزندخوانگی با بهزیستی همکاری داریم ودر کنار تلاشهای بسیار بهزیستی که اجر زیادی نزد خداوند دارد ، پیگیری مدارک هویتی به عهده ثبت احوال قرار گرفته است.

وی افزود: شهروندان و متقاضیان فرزند پذیر از طریق روال قانونی  اقدام نمایند تا در نگهداری وفرزند پذیری مشکلی ایجاد نگردد.

مریم السادات طباطبائی مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان نیز در این نشست اظهار داشت : فرزند پذیری وحمایت از کودکان بی سرپرست کار انسان دوستانه ایست و در دین مبین اسلام نیز از سوی پیامبر اکرم به نوازش و محبت به کودکان سفارش بسیاری شده است.

وی افزود : پذیرفتن فرزندان بیمار و خاص توسط خانواده ها  علاوه بر تاثیرات مثبت در مودت و همدلی دربین اعضای  خانواده،  تاثیر اجتماعی به سزایی دارد .

دکترعلیرضا عبدی مدیرعامل موسسه خیریه کمک در این همایش ضمن تقدیر از تلاشهای بهزیستی در مهار و کنترل آیبهای اجتماعی عنوان کرد : افتخار میکنم که تحت نظارت بهزیستی و به کودکان سرطانی خدمت میکنم

وی افزود : حمایت از کودکان بی سرپرست وبد سرپرست بخشی از فعالیتهایی است که همواره در حال انجام آن بوده وازین پس نیز با افتخار در کنار خانواده های فرزندپذیر هستیم.

لیلا فکارمدیر شیرخوارگاه مادرکرمان با اشاره به روند فرزند پذیری در بهزیستی  گفت : خانواده های فرزند پذیر بهترین انتخاب سازمان تحت عنوان پدر ومادر هستند وحساسیت برای انتخاب بهترین پدر مادر به این دلیل است که فرزندان در خانواده خوب وموثر مورد مراقبت قرار گرفته و رشد نمایند.

در پایان این همایش از خانواده هایی که فرزندان با نیازهای ویژ] را پذیرش کرده اند تقدیر به عمل آمد.

اولین گردهمایی خانواده های فرزندپذیر فرزندان با نیاز های ویژه  استان کرمان برگزار شد

اولین گردهمایی خانواده های فرزندپذیر فرزندان با نیاز های ویژه  استان کرمان برگزار شد

اولین گردهمایی خانواده های فرزندپذیر فرزندان با نیاز های ویژه  استان کرمان برگزار شد

اولین گردهمایی خانواده های فرزندپذیر فرزندان با نیاز های ویژه  استان کرمان برگزار شداولین گردهمایی خانواده های فرزندپذیر فرزندان با نیاز های ویژه  استان کرمان برگزار شداولین گردهمایی خانواده های فرزندپذیر فرزندان با نیاز های ویژه  استان کرمان برگزار شداولین گردهمایی خانواده های فرزندپذیر فرزندان با نیاز های ویژه  استان کرمان برگزار شد

IMG_0242.JPG

IMG_0257.JPG

IMG_0244.JPG

کد خبر 67543

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد