فراخوان تاسیس مراکز شبانه روزی نگهداری میان مدت کودکان کار و خیابان در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی

اداره کل بهزیستی استان خوزستان در نظر دارد به استناد بند ۲ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت کیفیت خدمات رسانی به کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کار و خیابانی را در بخش غیر دولتی ارتقاء بخشد.

بدین منظور از موسسات خیریه و اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط ذیل به منظور تاسیس و اداره مرکز شبانه روزی میان مدت کودکان کار و خیابانی در شهرستان اهواز دعوت به همکاری می نماید.

هدف از تاسیس مرکزمذکور، نگهداری شبانه روزی کودکان کار و خیابان (پسر ۱۲ تا ۱۸ سال) در معرض آسیب و آسیب دیده می باشد.

مرکز نگهداری شبانه روزی کودکان کار و خیابان در معرض آسیب و آسیب دیده، مرکزی است که در آن سازمان بهزیستی بر اساس وظایف و مسئولیت های قانونی، کودکان در معرض آسیب و آسیب دیده را از زمان جذب و شناسایی به صورت موقت ویادائم به تفکیک سن و جنس با هدف توانمندسازی و فراهم نمودن زمینه انتقال به خانواده یا جامعه و یا خانواده جایگرین، مورد مراقبت و پرورش قرار می دهد که در این دستورالعمل مرکز نامیده می شود.

- موسسه خیریه (غیر انتفاعی) متقاضی می بایست دارای پروانه تاسیس موسسه غیر انتفاعی از سازمان بهزیستی باشد.

در صورتی که پروانه تاسیس و موافقت اصولی از سازمان بهزیستی باشد ظرف یک ماه نسبت به اخذ پروانه تاسیس از کمیسیون ماد ۲۶ اقدام نماید.

- دارای توانمندی اقتصادی بوده و به منابع دولتی وابستگی نداشته باشد.

- هیچ گونه وابستگی سیاسی و حزبی و اهداف انتفاعی نداشته باشد.

کلیه موسسات غیر دولتی واجد شرایط فوق می توانند به صورت حضوری درخواست خود را به اداره کل بهزیستی استان به نشانی:  اهواز، کیانپارس،خیابان اسفند غربی ،فاز یک ، طبقه دوم، معاونت امور اجتماعی ارائه و ثبت نمایند.

روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان

کد خبر 65765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد