شهریار| برگزاری کارگاه ۳ روزه تربیت مربی پیش از ازدواج ویژه روانشناسان در اداره بهزیستی شهرستان

رئیس اداره بهزیستی شهریار از برگزاری کارگاه ۳ روزه تربیت مربی پیش از ازدواج ویژه روانشناسان به همت اداره بهزیستی شهریارو موسسه مهرآفرینان سلامت و با تدریس محبوبه زرین قلم مدرس کشوری واقع درسالن آمفی تئاتر بهزیستی شهریار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، فهیم راد هدف از برگزاری این کارگاه را تربیت مربیان ورزیده، افزایش دانش و مهارت مشاوران، آموزشگران حیطه  پیش از ازدواج برای آموزش مهارت های اساسی پیش از ازدواج با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و با چشم انداز ازدواج های با دوام و رضایت مند و استحکام بنیان خانواده برشمرد.

وی در ادامه افزود: ازدواج یک مرحله بسیار مهم زندگی و سنگ بنای تشکیل خانواده است که نه تنها برای زن و شوهر بلکه برای نسل‌های بعد نیز سرنوشت‌ساز است.

این مقام مسئول  بر تقویت مراکز مشاوره تاکید نموده و عنوان کرد: و مشاوره پیش از ازدواج سعی دارد پیش از اینکه افراد درگیر یک قرارداد مذهبی، قانونی، بین فردی، اجتماعی و اقتصادی شوند، با این قرارداد به خوبی آشنا شوند و مشاوره پیش از ازدواج تلاشی برای کاستن از ازدواج‌های ناموفق است.

‌محبوبه زرین قلم مدرس کشوری در این کارگاه به آموزش وشرح موضوعاتی از جمله:  ملاک های انتخاب همسر، دلایل درست و نادرست ازدواج، روابط درست و نادرست، دوران آشنایی، عوامل کلیدی در ازدواج موفق  مبحث عشق،   موضوعاتی بود که به مخاطبان آموزش و ارائه نمود.

زرین قلم با تاکید بر اینکه این کارگاه بر رویداد های در دوران قبل از ازدواج(آشنایی، نامزدی و عقد) تاثیرگذار است، عنوان کرد: بررسی مشکلات و عوامل تاثیر گذار بر انتخاب درست یا نادرست و ضرورت های این دوران در این کارگاه تبیین گردید.

گزارش حاکیست: در پایان مقرر شد که در گام بعد این مربیان آموزش دیده به مخاطبین عام در سطح جامعه آموزشهای لازم را انتقال دهند.

کد خبر 65329

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد