افتتاح ۱۶ طرح اشتغال مددجویان بهزیستی 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در خصوص پروژه های افتتاح شده در هفته دولت اظهار کرد: ۱۶ طرح اشتغال مددجویی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.  

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان سلمان حسینی  در حاشیه مراسم افتتاح ۶ طرح اشتغال برای مددجویان بهزیستی شهرستان خدابنده  عنوان کرد: سالانه بودجه ای برای تسهیلگری اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان زنجان اختصاص می‌یابد.

 وی این اشتغال ها را در زمینه های دامداری، تعمیرات خودرو، آرماتور بندی، فرشبافی، خیاطی، تعمیر لوازم خانگی، کابینت سازی و... در شهرستان های زنجان، خدابنده، خرمدره، طارم و ابهرعنوان نمود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته در این شهرستان صد نفر از مددجویان تحت پوشش وام خود اشتغالی دریافت نمودند که از این تعداد  ۳۹ نفر معتاد بهبود یافته، ۳۰ نفر دارای معلولیت و ۳۱ نفر هم زن سر پرست خانواده بوده است که این افراد پس از گرفتن تسهیلات در زمینه های مختلف مثل دامداری، خیاطی، لباس فرو شی و  . . . مشغول به کار شده اند.

حسینی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی تسهیلات خوداشتغالی را به دو صورت وام خوداشتغالی و کارفرمایی به افراد پرداخت می‌کند، افزود:  پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال کارفرمایی بهزیستی برای کارفرمایانی که زمینه اشتغال جامعه هدف بهزیستی را فراهم نمایند در ازای به کارگیری هر مددجو یک میلیارد ریال است وسقف دریافت تسهیلات تا ۲۰ میلیارد ریال برای حداکثر ۲۰ نفر مددجو است.

مدیرکل بهزیستی یادآور شد: پرداخت همزمان تسهیلات بانکی و مشوق های اشتغال در صورتی که موجب پایداری اشتغال مددجویان بهزیستی گردد با تشخیص کمیته اشتغال و بر اساس اعتبارات ابلاغی امکانپذیر و مبلغ تسهیلات پرداختی به نسبت نوع طرح اشتغال متفاوت است.

کد خبر 64232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد