در سال جاری 800 محله مورد رصد آسیب های اجتماعی قرارمی گیرند

جلسه هم اندیشی دبیرخانه رصد آسیبهای اجتماعی با حضور دکتر آرزو ذکایی فر معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، دکتر سمیه قاسمی طوسی مدیر کل امور بانوان استانداری ، دکتر علی رجبی وندچالی مدیرکل دفتر فرهنگی اجتماعی استانداری ، دکتر فریبا بریمانی مدیر کل بهزیستی مازندران و دیگر مسوولین استانی در اداره کل بهزیستی مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران؛ دکتر آرزو ذکایی فر، معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تشکر و قدردانی از کارکنان بهزیستی استان در پیشبرد اهداف سازمانی، گفت: سازمان بهزیستی وظایف متعددی و متنوعی را برعهده دارد و به آحاد جامعه خدمات ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه دستگاه های مختلفی در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت می کنند، افزود: سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است و نمی توان حد و مرزی برای سلامت اجتماعی قایل بود زیرا همه آن ها در هم تنیده و با همدیگر ارتباط دارند.
دکتر ذکایی فر نخستین وظیفه سازمان بهزیستی را پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و ادامه داد: سازمان بهزیستی بدون رصد آسیب های اجتماعی و تهیه اطلس آسیب های اجتماعی نمی تواند اقدامات لازم را برای کاهش آسیب در جامعه انجام دهد بنابراین هر برنامه ای باید مبتنی بر شواهد ، داده ها و اطلاعات در سطح کشور باشد. 

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به رصد آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته رصد آسیب های اجتماعی در شهرستان ها انجام و اطلاعات آن درحال بررسی و ارزیابی است .

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف متفاوت است، افزود: در سال گذشته 800 محله مورد رصد آسیب های اجتماعی قرار گرفتند که هدف ما رصد آسیب اجتماعی در 4000 محله کم برخوردار و آسیب خیر است بنابراین در سال جاری 800 محله دیگر نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

دکتر ذکایی فر با اعلام اینکه در حوزه آسیب های اجتماعی جزیره ای و پراکنده عمل شده است، ادامه داد: باید از همه ظرفیت های دستگاه های اجرایی و سمن ها در حوزه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی استفاده و از پراکندگی فعالیت ها جلوگیری کرد.

کد خبر 64041

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد