در سانه | تصویت لایحه صیانت از حقوق زنان و دختران آسیب‌دیده در مجلس تا پایان امسال

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تصویت لایحه صیانت از حقوق زنان و دختران آسیب‌دیده تا پایان امسال در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: امیدواریم با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، این شرایط در سریع‌ترین زمان ممکن رقم بخورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاردبیل، محمود علی‌گو بعد از ظهر امروز در دیدار با مسئولان استان اردبیل با هدف مدیریت کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: در زمینه مدیریت و کاهش آسیب‌های اجتماعی باید همکاری‌های بین بخشی دستگاه‌های یاری‌رسان و هم‌افزایی در ارتقای سطح کیفی خدمات بیش از پیش تداوم یابد.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: خانه‌های امن به عنوان پناهگاهی مناسب برای پناه افراد در معرض آسیب، به ویژه زنان و دخترانی است که می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه موثر واقع شود.

علی‌گو ادامه داد: انجام مداخلات مرتبط با فرزندان از طریق ساختارهای قضایی امری بسیار حائز اهمیت است و باید برای رسیدن به نقطه مطلوب در موضوعات مربوط به طلاق، پیگیری از طریق خانه‌های امن و مراکز مداخله در بحران، دست سازمان بهزیستی را بیش از پیش گرفته و حمایت‌های لازم و به موقع را با این سازمان انجام دهند.

 این مسئول ادامه داد: استفاده از نظرات تخصصی و حرفه‌ای مددکاران در مطالبه‌گری حقوق افراد آسیب‌دیده و اهمیت بخشی به نظرات و ایده‌های خلاقانه مشاوران و مددکاران از سوی مراجع قضایی می‌تواند این سازمان را در پیشبرد اهداف، برنامه‌ها، سیاست‌های تعیین شده یاری رساند.

بیشتر بخوانید

 وی در بحث مربوط به اورژانس اجتماعی و ارائه خدمات موثر به افراد جامعه تصریح کرد: خدماتی که از طریق اورژانس اجتماعی ارائه می‌شود اغلب با مداخلات اولیه شروع شده و با سازش و بازگشت فرد آسیب‌دیده به آغوش خانواده بدون مراجعه و حضور در مراجع قضایی خاتمه می‌یابد که این خدمات در سایه مداخلاتی انجام می‌شود که مددکاران و مشاوران زبده و متخصص مدیریت آن را با جان و دل در مجموعه بهزیستی به عهده گرفته‌اند.

 علی‌گو از تصویت لایحه صیانت از حقوق زنان و دختران آسیب‌دیده تا پایان امسال در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت:  امیدواریم با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، این شرایط در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت حمایت از زنان ودختران آسیب‌دیده صورت بگیرد.

کد خبر 63902

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد