در رسانه ۱۶ هزار خانوار در نوبت مستمری بهزیستی آذربایجان‌شرقی هستند

تبریز- مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون تعداد ۱۶ هزار و ۲۱۴ خانوار نیازمند و دارای معلولیت و فرزند معلول در این استان پشت نوبت مستمری قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرگل صحاف مجموع افراد مستمری بگیر بهزیستی آذربایجان شرقی را ۸۰ هزار و ۹۰۵ خانوار اعلام و اضافه کرد: هم اکنون تعداد ۱۸۰ نوع خدمت از سوی بهزیستی در قالب ۵۵۷ مرکز با یکهزار و ۹۱۱ نیروی انسانی برای افراد تحت پوشش ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر مستمری بگیران فوق، بهزیستی آذربایجان شرقی نسبت به ارائه کمک هزینه‌های دانشجویی نیز اقدام کرده است، اظهار داشت: در این زمینه طی سال گذشته یکهزار و ۴۲۳ نفر از دانشجویان تحت پوشش بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال کمک هزینه دریافت کردند.

صحاف معاونت امور اجتماعی بهزیستی را یکی از وسیع‌ترین و با کارکردهای بسیار متنوع بیان کرد که در حوزه زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست، بدسرپرست و آسیب دیدگان امور اجتماعی فعالیت می‌کند.

وی گفت: تاکنون برای تعداد ۲۱ هزار و ۵۶۲ نفر از زنان سرپرست خانوار مستمری پرداخت شده که مبلغ آن بیش از ۷۱ میلیارد ریال می‌باشد.

وی از آماده سازی شغلی زنان سرپرست خانوار به استعداد ۹۱۸ نفر با اعتبار ۳ میلیارد ریالی خبر داد و افزود: بر همین اساس بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری به تعداد ۲ هزار و ۶۰۴ نفر با اعتبار ۵ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال به انجام رسیده و برای تعداد ۹۶۶ نفر زنان و دختران نیز زمینه بهره مندی از طرح بیمه اجتماعی روستایی و عشایری فراهم شده است.

صحاف تقویت و توسعه گروه‌های همیار زنان را یکی از برنامه‌های مهم معاونت امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان شرقی بیان کرد که در این رابطه تعداد ۲۱ گروه در قالب ۱۰۵ نفر با هزینه ۴ میلیارد ریالی تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه برای تعداد یکهزار و ۷۶۰ نفر از زنان سرپرست خانوار کمک هزینه لوازم ضروری زندگی پرداخت شده است، میزان اعتبار هزینه شده در این زمینه را ۵ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: بهزیستی استان طی سال گذشته برای تعداد یکهزار و ۴۹۸ نفر زن سرپرست خانوار کمک هزینه سلامت جسمی و روانی به میزان ۹ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

صحاف گفت: طی سال گذشته به تعداد ۸۴۹، مستمری به خانواده‌های دارای فرزند دوقلو و چندقلو به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

کد خبر 63254

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد