پاکدشت| نشست تخصصی بهزیستی و آموزش و پرورش در اجرای طرح مراقبت های اجتماعی دانش آموزان

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت از همکاری بهزیستی و آموزش و پرورش در اجرای طرح نظام مراقبتی اجتماعی دانش آموزان در حوزه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، نادره افشارها در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت همکاری ارگانهای مختلف در حل مشکل آسیبهای اجتماعی دانش آموزان گفت: پیشگیری و بررسی سریع آسیبهای در سنین پایین نتیجه بسیار موثرتری دارد.  

افشارها با بیان اینکه  نماد، نظام مراقبتی اجتماعی دانش آموزان است، گفت: پیگیری اجرای صحیح این طرح به عهده معاونت پیشگیری بوده و  اولین قدم شناسایی دانش آموزان دارای مشکلات خانوادگی و فردی توسط آموزش و پرورش و مشاوران مستقر در مدارس بوده و پس از ارجاع از آموزش پرورش روانشاسان اورژانس اجتماعی مسئولیت پیگیری و موارد دیگر را به عهده دارند.  

 وی در پایان ضمن معرفی سامانه همگام خاطرنشان کرد: اطلاعات دانش آموزانی که نیاز به کمک مشاوران دارند توسط آموزش و پرورش در سامانه همگام به آدرس http://hamgam.medu.ir ثبت شده و پس از آن تمامی موارد توسط کارشناسان حوزه پیشگیری جهت ارجاع به اورژانس اجتماعی و مراکز مشاور مورد بررسی قرار میگیرد.  

گفتنی است؛ هزینه های مربوط به این طرح از طریق بودجه سازمان بهزیستی به صورت یارانه به مراکز مشاوره پرداخت می شود.

کد خبر 62665

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد