اسلامشهر| ضرورت ساماندهی کودکان کار و خیابان  

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسلامشهر بر ضرورت ساماندهی کودکان کار در شهرستان اسلامشهر که عمدتاً اتباع بوده و در سطح معابر شهر در حال افزایش هستند، تاکید کرد که می‌بایست محلی برای ساماندهی آنان از سوی دستگاه‌های ذیربط در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری پانا، حمیدرضا جعفریان در جریان نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد تأسیس سازمان بهزیستی اظهار کرد: در حال حاضر ۸۰۵۳ مددجو در شهرستان اسلامشهر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این تعداد بالغ بر ۱۲۵۸ مددجو در حوزه اجتماعی و ۶۷۹۵ خانوار هم در حوزه توانبخشی از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری، ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای اخذ وام بانکی اشتغالزایی به مددجویان اسلامشهر تخصیص یافته که تاکنون تعدادی از مددجویان برای اخذ وام اشتغالزایی به میزان ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند، اما متأسفانه برخی بانک‌های عامل در اخذ ضمانت بانکی سخت‌گیری می‌کنند.

جعفریان با اشاره به طرح تأمین مسکن برای مددجویان و معلولان سازمان بهزیستی، تأکید کرد: در استان تهران ۶۰ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی اختصاص یافته که خوشبختانه توانستیم در اسلامشهر سهمیه ۱۳ واحد مسکونی را برای خانواده‌های بالای دو معلول و مددجویان واجد شرایط دریافت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تخصیص ۳۰۰ میلیون ریال کمک هزینه برای تهیه سیسمونی به ۳ مددجو، توزیع ۵۰۰ بسته ارزاق به ارزش تقریبی هر بسته ۳ میلیون ریال در بین مددجویان، اختصاص یک میلیارد ریال کمک هزینه تأمین جهیزیه برای ۵مددجو، اختصاص ۲۵ مورد وام ودیعه مسکن تا سقف ۲۰ میلیون در سال ۱۴۰۰، توزیع وسایل توانبخشی به صورت کاملاً رایگان به مددجویان واجد شرایط و... از جمله خدمات ارائه شده به معلولین و مددجویان بهزیستی اسلامشهر است.

رئیس اداره بهزیستی اسلامشهر در رابطه با معتادین متجاهر، بیان کرد: در حال حاضر در حوزه پیشگیری ۱۱ کمپ فعال در درمان و بهبودی بیماران دارای اعتیاد در شهرستان خدمات ارائه می‌دهند و دو مرکز نگهداری بیماران دارای اعتیاد نیز در حال تأسیس است و یکی از نیازهای مبرم شهرستان وجود مرکز نگهداری و درمان بیماران دارای اعتیاد برای بانوان است که متأسفانه متقاضی در این زمینه وجود ندارد.

جعفریان ادامه داد: یکی دیگر از نیازهای ضروری شهرستان وجود سامان سرا و گرمخانه است که بارها در جلسات تخصصی شهرستان مطرح شده، همچنین ساماندهی کودکان کار که عمدتاً اتباع بوده و در سطح معابر شهر در حال افزایش هستند، ضرورت دارد و می‌بایست محلی برای ساماندهی آنان از سوی دستگاه‌های ذیربط در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به عدم اجرای طرح مناسب‌سازی معابر در سطح شهر، خاطرنشان کرد: متأسفانه با وجود تأکیدات فرماندار اسلامشهر در خصوص مناسب سازی معابر و پیاده‌روها و فضای پارک‌ها اتاکنون اتفاقی در این زمینه نیفتاده و این معابر مناسب معلولان نیست و اختصاص یک دستگاه ون برای جابجایی معلولان در سطح شهر و اختصاص یک سالن ورزشی برای جانبازان و معلولین برای جامعه هدف بهزیستی ضروری بوده و همت مسئولین شهرستانی را می‌طلبد.

رئیس اداره بهزیستی اسلامشهر، با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته بهزیستی، افزود: در هفته بهزیستی در تمامی مراکز تحت نظارت بهزیستی خدمات فیزیوتراپی رایگان به مددجویان ارائه و خدمات کاردرمانی و مشاوره نیز تا ۷۰ درصد تخفیف داده خواهد شد.

کد خبر 62261

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد