بهارستان| اعطای ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به جامعه هدف بهزیستی شهرستان

رئیس اداره بهزیستی بهارستان با تأکید بر کسب رتبه نخست این شهرستان در اعطای وام گفت: ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به ۲۷۰ مددجوی بهارستانی پرداخت شده است و محدودیتی در ارایه تسهیلات نداریم.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرجعلی خزایی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به وجود ۸۸۰۰ معلول توانبخشی و سرپرست خانوار در بهارستان اظهار داشت: در حوزه اجتماعی ۱۷۰ امداد بگیر که حضانت آن‌ها برعهده پدر و مادربزرگ‌ است مستمری دریافت می‌کنند.

وی به وجود ۱۷۹ خانواده چند قلو در بهارستان اشاره کرد و افزود: بیش از ۷ هزار پرونده مستمری بگیر در بهزیستی بهارستان موجود است و جامعه هدف از تمامی خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.

رئیس بهزیستی بهارستان در ادامه با بیان اینکه ۶۹۴ سرپرست زن خانواده هزینه بیمه تأمین اجتماعی دریافت می‌کنند گفت: ۱۲۵ میلیارد ریال وام اشتغال به ۲۷۰ نفر از جامعه هدف بهزیستی پرداخت شده و در استان تهران بر اساس سرانه رتبه نخست را دارا هستیم و گفتنی است که بهزیستی هیچ‌گونه محدودیت اعتباری به ایجاد شغل جامعه هدف بهزیستی ندارد.

خزایی با بیان اینکه در ۴ ماه نخست سال‌جاری ۱۳۳ نفر برای دریافت وام اشتغال ۱۰۰ میلیونی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند تصریح کرد: ۴ گروه همیار بهارستان در حوزه اشتغال بهارستان فعالیت دارند که بیش از ۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم از جامعه هدف بهزیستی در آن‌ها فعالیت می‌کنند.

وی به غربالگری ژنتیک ۷۵ شهروند بهارستانی برای تست مشاوره اشاره کرد و ابراز داشت: در بینایی و شنوایی سنجی ۲۲ هزار نفر از کودکان بهارستانی غربالگری شدند.

رئیس بهزیستی بهارستان با اشاره به پرداخت ۲ میلیارد تومان هزینه بیمه افراد تحت پوشش بهزیستی گفت: اعتیاد و اعصاب و روان بیشترین آمار کودک و همسر آزاری در بهارستان است.

خزایی با تأکید بر افتتاح اورژانس اجتماعی شهرگلستان در هفته دولت اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعات در بحث آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ در شهرستان بهارستان است که تلاش جهادی مسئولین را می‌طلبد.  

رئیس بهزیستی بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: جمع آوری متکدیان و کودکان کار اتباع بر عهده شهرداری و نیروی انتظامی است تا بهزیستی برای نگهداری آن اقدامات مثبت انجام دهد.

کد خبر 62256

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد