در رسانه | افتتاح سی و هشتمین مرکز مثبت زندگی بهزیستی در استان بوشهر

دومین مرکز مثبت زندگی در شهرستان جم، با هدف دسترسی آسان جامعه هدف بهزیستی به خدمات این نهاد در شهرستان جم استان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهربه نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، مدیرکل بهزیستی استان بوشهر از افتتاح سی و هشتمین مرکز مثبت زندگی در استان بوشهر و دومین مرکز آن در شهرستان جم خبر داد و گفت: این مراکز به عنوان بهزیستی‌های کوچک خدمات ۲۲ گانه این نهاد را به صورت رایگان به گروه‌های هدف تحت پوشش بر اساس مکان و موقعیت گروه‌های هدف ارائه می‌کنند.

حسین اسدی‌راد افزود: در راه اندازی این مراکز به مشارکت مردمی، محله محوری، تسهیل دسترسی، خانواده محوری و ارتقا سلامت اجتماعی و اجرا غربالگری توجه ویژه شده است.

وی عنوان کرد: در این مراکز چندین نیرو حرفه‌ای و تخصصی با رشته تحصیلی مرتبط می‌توانند مشغول به کار شوند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه اکنون ۱۲ هزار پرونده در مراکز ۳۸ گانه مثبت زندگی در سطح استان تشکیل شده است گفت: در تمام شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر مراکز مثبت زندگی راه‌اندازی و یا مجوز تأسیس صادر شده است.

وی  افزود: تمام خدمات این مراکز در بستر الکترونیک است و بازدیدها نیز به صورت آنلاین و حضوری انجام می‌شود.

اسدی‌راد اضافه کرد: با توجه به اینکه این نهاد یکی از سازمان‌های خدمات‌رسان است در سال‌های اخیر تلاش شده بخشی از این خدمات به بخش غیردولتی واگذار شود که مراکز مثبت زندگی هم جزء همین مراکز هستند.

همچنین همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی ۴۲ واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان زیر پوشش بهزیستی استان بوشهر واگذار شد که از این تعداد ۱۷ واحد مسکونی مربوط به مددجویان شهرستان جم است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در این مراسم گفت: در طرح مشارکتی ساخت مسکن ضمن پرونده‌سازی و معرفی مددجویان برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی، بنا بر پیشرفت طرح و تعداد معلول در خانواده از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

اسدی‌راد افزود: همچنین در این طرح مددجویان از هزینه‌های انشعاب آب، برق، گاز و صدور پروانه ساخت رایگان برخوردار می‌شوند.

رئیس بهزیستی جم هم با بیان اینکه ۷۰ مددجو در این شهرستان فاقد مسکن هستند یا مسکن یا غیرقابل استفاده دارند، گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه بهزیستی و راه و شهرسازی، بنیاد خیرین مسکن‌ساز و بنیاد مستضعفان ساخت ۴۵ واحد آغاز شده و به‌زودی تکمیل می‌شود.

حمیدی صفت افزود: بنابر سیاست دولت در حوزه مسکن، تعدادی از مددجویان بهزیستی در طرح ملی مسکن یا جهش مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

کد خبر 62129

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد